Dobrá správa pre turistov: Okolie Tribeča budú môcť spoznávať pomocou novej mapy

Aktualizovaná turistická mapa Dolnej Nitry bude k dispozícii začiatkom letnej sezóny. Vzniká aj v spolupráci s cykloklubom a turistickým klubom.

Turisti budú môcť okolie Tribeča spoznávať prostredníctvom novej turistickej mapy. Presnejšie ide o aktualizáciu turistickej mapy Dolnej Nitry. „Podrobná turistická mapa v mierke 1:50 000 bude slúžiť návštevníkom pri spoznávaní tohto regiónu. Obsahovať bude aj oficiálne evidované cyklistické značené trasy, zariadenia cestovného ruchu a popis tých najzaujímavejších miest,“ informuje Kartografický tím VKÚ Harmanec.

Aktualizácia mapy prebieha priamo v teréne.

Nové spracovanie turistickej mapy bude zahŕňať aktuálny prehľad oficiálne evidovaných turistických trás a tiež cyklotrás. Najpresnejšie informácie pre turistov sa získavajú v spolupráci s Klubom slovenských turistov a Slovenským cykloklubom. „Všetky zozbierané dáta v teréne a upravené či novovzniknuté trasy dopĺňame do mapového podkladu. To je tá najdôležitejšia časť pri výrobe turistickej mapy,“ približuje redaktor a kartograf, Bohuš Schwarzbacher.Informácie zozbierané v teréne sa po štyroch mesiacoch dostanú do kartografického oddelenia na zapracovanie.

Aktualizované mapy budú turistom k dispozícii začiatkom letnej sezóny.

„Výrobou novej aktualizovanej turistickej mapy prispejeme k rozvoju turizmu, keďže návštevníci regiónu Dolná Nitra ju môžu využiť na plánovanie svojich výletov či turistiky so svojimi blízkymi. Sprehľadní tie najnavštevovanejšie aj menej prebádané miesta v okolí Považského Inovca a Tribeča,“ uviedla manažérka projektu Gabriela Hrdá.

Podľa slov projektovej manažérky sa môže súčasťou mapy stať aj obec či zariadenie cestovného ruchu, ktoré poskytuje uspokojenie potrieb turistov. Preto za akýkoľvek podnet či tip na aktualizáciu mapy ju môže záujemca kontaktovať na emaile hrda@vku-mapy.sk.

Myslelia aj na prírodu.

Na tlač máp bude použitý papier, pochádzajúci zo šetrne obhospodarovaných lesov, ktorý neprispieva k devastácii lesov a nepodporuje nelegálnu ťažbu dreva.

zdroj foto: VKÚ Harmanec

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password