Obnovená premiéra sa po čase opäť dostane na divadelné dosky

V Divadle Andreja Bagara ožije príbeh známej rodiny Pichandovcov..

V utorok 18. júna sa v priestoroch Divadla Andreja Bagara v Nitre začala príprava slovenského muzikálu Tisícročná včela. Muzikál divadlo uviedlo po prvýkrát 15. novembra 2013, časom bol z repertoárov úplne stiahnutý. Inscenácia vznikla na základe rovnomenného románu spisovateľa Petra Jaroša, o jej zrežírovanie sa postaral Martin Kákoš.

Pre jeho obľúbenosť si muzikál budú môcť diváci opäť pozrieť už v septembri v obnovenej premiére. „Tisícročná včela sa vráti na dosky Divadla Andreja Bagara. Od premiéry v roku 2013 sa toho samozrejme veľa zmenilo, mnohí herci z divadla odišli, takže budú aj zmeny v obsadení. Dalo by sa teda povedať, že to bude svojím spôsobom oprášená premiéra, v mnohých prípadoch aj s novým hereckým obsadením. Pre mňa je to veľmi príjemný pocit a dúfam, že Tisícročná včela bude opäť úspešná a diváci budú na ňu do divadla radi chodiť,“ uviedol režisér Martin Kákoš. Oživená premiéra je naplánovaná na 14. septembra. Podľa režiséra Kákoša nie je nutné robiť zásadné zmeny. ”Už v prvom naštudovaní v roku 2013 sa nám podarilo vylúpnuť z románu to, čo je divadelné, zaujímavé a pútavé. Hudba Vaša Patejdla ostala stále príťažlivá, aj divácky dobre počúvateľná,” dodáva.

zdroj: Divadlo Andreja Bagara v Nitre

V muzikáli nebude chýbať napätie, humor, dramatické zvraty či prekvapivé situácie, ktoré kráčajú ruka v ruke s láskou, vášňou či zradou. Tisícročnú včelu stvárni herečka DAB Eva Pavlíková. „Teším sa na tento projekt a na to, že budem opäť so svojimi staršími kolegami, Maroškom Slovákom, Gabikou Dolnou. Myslím, že Tisícročná včela ešte bude mať zopár repríz, pretože sa to ľuďom veľmi páčilo. Je to o nás, o našej krajine, o našej povahe. Keď som videla tých dojatých ľudí na predstaveniach a ten aplauz, tak som si pomyslela, že je to dobré, že sme divákom niečo dali, emóciu, myšlienku, zážitok… Držím nám palce a my urobíme všetko preto, aby sa to divákom páčilo tak ako pred tým. Je tu aj veľa nových kolegov a držím palce aj im, oni to budú mať ešte ťažšie, pretože vstupujú do projektu, ktorý je už zabehnutý. Bolo to predstavenie, ktoré som mala veľmi rada a teší ma, že Tisícročná včela bude ďalej žiť. Ja jej držím palce, aby sa jej dobre lietalo,“ uviedla herečka Eva Pavlíková.

zdroj: Divadlo Andreja Bagara v Nitre


Hudbu k muzikálu skomponoval Vašo Patejdl a texty piesní napísal Kamil Peteraj. V hlavných úlohách sa predstavia Eva Pavlíková, Marián Slovák, Gabriela Dolná, Martin Nahálka, Juraj Ďuriš, Kristína Greppelová, Klaudia Kolembusová, Alena Pajtinková, Jakub Rybárik, Daniela Kuffelová, Anton Živčic, Eva Večerová, Ján Greššo, Branislav Matuščin, Martin Šalacha, Peter Oszlík, Martin Fratrič, Ján Hrmo, Augustín Gráf, Dominika Pašiaková, Aurélia Fritzová a mnoho ďalších.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password