Na streche Starého divadla pristáli prvé divadelné včely

Plán umiestniť na strechu mestské včely bol zrealizovaný. Odteraz budú produkovať Starodivadelný med.

O úmysle chovať na streche Starého divadla Karola Spišáka (SDKS) v Nitre včely sa hovorilo už pred nejakým časom. „Našim zámerom je chovať na streche divadla včely. Bude sa o ne starať profesionálny včelár. Viem, že je to niečo navyše, čo by sme robiť nemuseli, ale pri divadle máme krásne lipy, ich kvety budú pre včely vhodnou potravou na lipový med.“ uviedol ešte v roku 2019 riaditeľ divadla Martin Kusenda.

„Prvé dva úle so svojimi kráľovnami budú základom tradície divadelného včelárstva v Starom divadle a s tým spojenými workshopmi pre deti,“ uviedlo SDKS.

Podľa divadla mestské včely pristáli po dlhom čakaní včera na streche budovy a odteraz budú produkovať Starodivadelný med.

Budova Starého divadla aktuálne prechádza rozsiahlou rekonštrukciou, divadelníci tak zatiaľ hrajú inscenácie v Kultúrnom dome v Močenku.

Ešte pred rekonštrukciou sa podariolo vo veľkej sále vymeniť sedačky. Nedávno sa na strechu budovy vrátili aj sochy sokolov, ktoré boli dočasne odstránené z dôvodu ich reštaurovania. Nitriansky samosprávny kraj poskytol na rekonštrukciu divadla finančné prostriedky vo výške 1,147 milióna eur. Nasledujúca sezóna by už mala začať vo vynovených priestoroch.

foto: Staré Divadlo Karola Spišáka

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password