Deti v tábore spoznajú tradičné hry zo Slovenska, Česka a Poľska

Dvanásť detí z Nitry, z toho polovica zo sociálne slabších rodín, sa vďaka športovému klubu mládeže OTI zúčastní medzinárodného tábora v Hrabove.

ĽUDOVÉ HRY alebo „FOLKGAMES – Ako sme sa hrali“ – to je názov medzinárodného projektu, výsledkom ktorého je aj tábor pre deti a mladých ľudí z troch krajín. Začne sa už o pár dní uprostred prírody v Národnom parku Veľká Fatra neďaleko mesta Ružomberok a stoja za ním nadšenci zo športového klubu OTI Slovakia z Nitry.

Pre mladých ľudí zo Slovenska, Česka a Poľska sú pripravené rôzne workshopy zamerané hlavne na pohybovú aktivitu, kreativitu a iné aktivity súvisiace s tradíciami ako tanec, spev, maľovanie, divadlo a pod.

 „Mládež sa zúčastní rôznych workshopov a aktivít zameraných na tradičné hry a budú sa ich navzájom učiť hrať s cieľom spoznania rôznych kultúr a tradícií. Je to skvelá príležitosť ako „okúsiť“ medzinárodné prostredie a vďaka tradičným hrám budú účastníci pohybovo aktívnejší, strávia čas v prírode a naučia sa ako si vážiť a chrániť svoje kultúrne dedičstvo,“ informovala inštruktorka športu a pracovníčka s mládežou Lucia Svatá z OTI Slovakia.

Projekt FOLKGAMES vznikol z nápadu poskytnúť mladým ľuďom viac príležitostí na pohybové aktivity. Vytvorili ho traja partneri: OTI Slovakia, Soukromá vyšší odborná škola sociální, o.p.s. Jihlava a Creativity Works Europe a podporený je programom Erasmus+.

„Práve tradičné hry môžu tvoriť chrbtovú kosť komunity a mali by byť podporované, aby rástli komunitného ducha, spájali ľudí a vytvárali pocit hrdosti na kultúrne korene spoločnosti,“ dodali organizátori.

Súčasťou tábora je aj návšteva Tarzanie – lanového parku, v ktorom sú v korunách stromov vytvorené prekážkové trate určené pre rozličné vekové kategórie. Posledný deň sa na záverečnej akcii k táborníkom pridajú deti a mládež z okolia Hrabova.

V prípade, že pripravujete podujatie alebo máte iné zaujímavé informácie, tipy či postrehy, môžete ma kontaktovať na jana.krajcovicova@nitrianskyhlasnik.sk.

Televízia Nitrička

Forgot Password