Červený kríž pomáha potravinami

Pri príležitosti Svetového dňa výživy sa už po šiestykrát organizovala akcia s názvom Pomáhame potravinami.

Vo štvrtok 17. októbra dobrovoľníci Slovenského Červeného kríža zbierali po celom Slovensku potraviny pred každou pobočkou Kauflandu. Spoločnosť Kaufland je partnerom Slovenkého Červeného kríža už od roku 2014 a pravidelne podporuje jeho kampane a projekty. Zbierka sa uskutočnila v rámci akcie Pomáhame potravinami, ktorá sa organizovala už po šiesty raz.

Vyzbierané potraviny sa zabalia do balíkov, ktoré následne poputujú rodinám a ľuďom v núdzi. Slovenský kríž v spolupráci s obecnými úradmi a sociálnymi pracovníkmi monitoruje sociálne slabé rodiny, seniorov, ťažko chorých a všetkých, ktorým môžu tieto potraviny pomôcť.   

„Miestne spolky Slovenského Červeného kríža dobre poznajú situáciu vo svojich obciach a na ich podnet sa potom tieto potraviny doručia konkrétnym ľuďom a rodinám. 700 potravinových balíkov, ktoré v rámci kampane poskytol Kaufland, ide taktiež ľuďom, ktorých označia spolky Červeného kríža,“ vyjadrila sa Beáta Miškovičová, riaditeľka Územného spolku Nitra SČK.

Akcia bola medializovaná samotným Kauflandom v ich letákoch a taktiež v rádiách. Zákazníci boli ešte pred vstupom do obchodu oslovení dobrovoľníkmi, ktorí im vysvetlili význam tejto zbierky. Pri nakupovaní sa potom ľudia mohli slobodne rozhodnúť, či kúpia aj niečo navyše, čo následne odovzdajú dobrovoľníkom.

„Za včerajší deň sme vďaka dobrým ľuďom vyzbierali niekoľko ton potravín. Sú to trvanlivé základné potraviny, ktoré pomôžu ľudom aspoň na určitý čas zmierniť ich kritickú situáciu. Za darované potraviny sme naozaj veľmi vďační,“ povedala nám Beáta Miškovičová.

Nitriansky spolok Červeného kríža mal dopredu určených 53 balíkov konkrétnym ľuďom a rodinám. Zvyšné potraviny sa poskytujú do azylových domov, do domovov pre seniorov alebo napríklad pre špeciálne základné školy. Je taktiež bežné, že ľudia s prosbou o pomoc oslovia Červený kríž sami od seba.  

„Červený kríž je humanitárna organizácia. Naši dobrovoľníci pomáhajú tam kde je treba, kde je to účelné. Táto zbierka má svoj zmysel aj pre blížiace sa Vianoce. Pred Vianocami sa nám veľakrát stáva, že nás ľudia v núdzi kontaktujú so žiadosťami o pomoc,“ pokračovala Beáta Miškovičová.

Slovenský Červený kríž je dôveryhodná organizácia, ktorej dobrovoľníci sú znakom serióznosti celej kampane. Dobrovoľníkom, ktorí sa rozhodli pomôcť v čase svojho osobného voľna, patrí za ich prácu veľká vďaka.

„Medzi dobrovoľníkmi máme naozaj ľudí rôzneho veku. Máme tu viacero študentov, ktorí sa uvoľnili zo školy cez zamestnaných ľudí, ktorí prišli pomôcť po práci až po dôchodcov,“ dodala na záver Beáta Miškovičová.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password