Botanická záhrada SPU pripravuje workshopy pre milovníkov izboviek a orchideí

Účastníci sa v nitrianskych „trópoch“ zoznámia so zbierkou rastlín a vyskúšajú si aj prácu s nimi.

Botanická záhrada Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre pripravuje pre verejnosť workshopy zamerané na spoznávanie interiérových rastlín a ich pestovanie. Praktické stretnutia budú spojené s predajom interiérových rastlín za symbolické sumy a predstavením zbierky rastlín.

V sobotu 26. februára bude témou workshopu pestovanie orchideí. O svoje skúsenosti sa podelí pestovateľka a kurátorka zbierky orchideí Botanickej záhrady SPU Margita Záhorská.

Návštevníkov zároveň prevedie zbierkou interiérových rastlín v skleníkoch.

Sobota 12. marca bude zameraná práve na interiérové rastliny. Informácie návštevníkom podá záhradný architekr a lektor univerzity Marek Hus. „V príjemnej a uvoľnenej atmosfére vám porozpráva o dôležitosti spolužitia s rastlinami, o zásadách ich pestovania a umiestňovania v interiéroch,“ informuje botanická záhrada. Účastníci si následne v expozičných zbierkach vyskúšajú vysádzanie a starostlivosť o rastliny. Na túto časť workshopu by sa mali vhodne obliecť a nezabudnúť si rukavice.

Oba workshopy začínajú o 9. hodine v skleníkoch v režime OP. Počet účastníkov je limitovaný a treba sa prihlásiť vopred.

foto: skleníky Botanickej záhrady SPU (zdroj: NH)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password