Ani počas tohto víkendu sa nemusíte nudiť. Nitriansky kraj ponúka zaujímavé akcie

Čistenie lokality, divadelné predstavenia či koncert Nitrianskeho komorného orchestra. Aj toto môžete zažiť počas víkendu.

Priložte ruku k dielu, ak vám záleží na čistom prostredí.

Nitrianska organizácia cestovného ruchu v spolupráci s iniciatívou Čistá Nitra a mestom Nitra organizuje v sobotu 17. júla upratovanie ďalšej lokality. Čistiť sa bude Na Vŕšku a v priľahlom centre mesta od 9. do 12. hodiny. Zapojiť sa môže ktokoľvek, komu na Nitre a čistom prostredí záleží. Viac informácií sa dozviete v článku Moniky Hozákovej.

Jedným uchom dnu, ale určite nie druhým von.

Vaše kroky môžu viesť v sobotu doobeda aj do kníhkupectva a antikvariátu Pod Vŕškom. Od 9.30 hod. bude nielen deťom opäť čítať Ivan Gontko.

Po stopách histórie…

Ak vám budú sily stačiť, tak po zveľadení vyššie uvedenej lokality si môžete zacestovať napríklad aj do Bojnej na hradisko Valy. Každú sobotu od 12. do 17. hodiny sa tam konajú komentované prehliadky, prostredníctvom ktorých spoznáte, aký bol život na spomínanom staroslovanskom hradisku a prezriete si archeologickú lokalitu. Ďalšie informácie sa dozviete v článku nižšie.

Na nitrianskej pešej zóne sa bude hrať.

V sobotu o 18. hodine vás na pešej zóne pobaví divadlo Tyjátr s predstavením Herkules alebo Dobytie pekla a o 19.30 vám spríjemní večer Nitriansky komorný orchester.

Tragikomický koniec víkendu.

V priestore Zoborského kláštora odohrá v nedeľu o 20. hodine nitrianske Nové divadlo verejné predstavenie – tragikomédiu s názvom Druhá smrť Jany z Arcu. Divadlo oslavuje tento rok piate výročie svojho vzniku, a preto napríklad toto predstavenie odohrá zdarma. O divadle sa viac dočítate aj v nasledujúcom článku.

titulná foto: Nitriansky hlásnik

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password