Aj po sprísnení policajných kontrol na cestách v kraji pribúda obetí

Predvčerom to bol cyklista, včera chodec – dve nové obete, ktoré pribudli do nelichotivého počtu. Použitie reflexných prvkov mohlo situácii zabrániť.

Začiatkom marca nitrianska krajská polícia informovala, že na cestách v Nitrianskom kraji prišlo o život 9 osôb. Polícia sa preto rozhodla prísnejšie kontrolovať situáciu na cestách. Okrem sledovania dodržiavania protiepidemických opatrení vodičov podrobuje aj dychovým skúškam a na mnohých miestach hliadky merajú predpísanú povolenú rýchlosť. Častejšie, ako inokedy, museli pristúpiť k týmto opatreniam.

Napriek tomu sa počet obetí včera zvýšil. K dopravnej nehode došlo po 20. hodine medzi obcami Alekšince a Rišňovce.

Kolízia nastala medzi nákladným autom Renault Midlum a chodcom. „Podľa predbežných informácií chodec bez reflexných prvkov náhle vošiel do jazdnej dráhy nákladiaku, jeho 53 ročný vodič už nedokázal zrážke zabrániť. 44 ročný chodec utrpel pri nehode zranenia nezlučiteľné so životom,“ konštatovala krajská polícia.

Vodič bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Či bol pod vplyvom omamných látok chodec, zistí pitva.

Na mieste dopravnej nehody bol prítomný znalec z odboru cestnej dopravy. Okresný dopravný inšpektorát v Nitre okolnosti tragickej nehody vyšetruje ako prečin usmrtenia.

Polícia sa domnieva, že aj v tomto prípade mohlo chodca zachrániť použitie reflexných prvkov (vesty, pásky či lálepky), verejnosť vyzýva, aby ich nepodceňovali.

foto: Polícia SR – Nitriansky kraj

Televízia Nitrička

Forgot Password