Od začiatku roka vyhaslo na cestách v Nitrianskom kraji 9 životov: Polícia pritvrdí v kontrolách

Len v prvé tri marcové dni po sebe prišli o život na cestách v Nitrianskom kraji traja ľudia.

Je len tretí mesiac nového roka a nitrianska krajská polícia zverejnila smutnú bilanciu nehodovosti na cestách. „Od začiatku roka zomrelo na cestách Nitrianskeho kraja 9 ľudí, rovnaký počet sa zranil ťažko a 46 ľudí sa zranilo ľahko,“ uvádza krajská polícia. Zároveň ale dodáva, že počet nehôd pritom nebol vyšší ako minulý rok v tom istom čase. Kým doposiaľ ich za tento rok bolo 155, v rovnakom období roka 2020 ich bolo približne o 70 menej.

Polícia upozornila, že kontrolu na cestách sprísni.

Okrem sledovnia dodržiavania protiepidemických opatrení vodičov podrobuje aj dychovým skúškam a na mnohých miestach merajú predpísanú povolenú rýchlosť. „Častejšie ako inokedy sme museli pristúpiť aj k takýmto opatreniam. Veď len za minulý týždeň, v prvé tri marcové dni po sebe vyhasli na cestách Nitrianskeho kraja tri životy,“ dodala polícia Nitrianskeho kraja.

Prvou obeťou dopravnej nehody na cestách v roku 2021 bol 15. januára cyklista v Telinciach, 31. januára chodec v Horných Chlebanoch, 21. februára v katastri Nových Zámkov zomreli v osobnom aute traja spolujazdci, 25. februára na R1 pri Veľkom Záluží zahynul vodič osobného auta.

Najtragickejší z pohľadu nehodovosti v Nitrianskom kraji bol začiatok marca.

V prvý deň mesiaca zomrela vodička pri nehode v Tvrdomesticiach, 2. marca zahynul motocyklista v Nových Zámkoch a 3. marca tu zahynula aj chodkyňa. Osudným sa jej podľa polície stala snaha zachrániť svojho psa: „K tragédii došlo na ul. Gúgskej v Nových Zámkoch pravdepodobne tak, že žena sa rozbehla sa svojím psom, ktorý sa jej odopol z vôdzky a v snahe zachrániť ho, vošla rovno pred idúce vozidlo Peugeot, ktoré viedol 65 ročný muž“. Ten už nehode nedokázal zabrániť, jeho dychová skúška bola negatívna.

Na zvýšené kontroly epidemických opatrení, ktoré vykonáva krajská aj mestská polícia, sa bližšie v reportáži pozrela Televízia Nitrička.

zdroj foto: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password