Aj pacientov v nemocnici navštívil Mikuláš

Nezabudol na malých ani veľkých. Pacientov potišili aj spevácke a bábkové vystúpenia.

Zdroj foto: fnnitra.sk

Pobyt vo Fakultnej nemocnici v Nitre spríjemnila 6. decembra návšteva Mikuláša, ktorý malým pacientom hospitalizovaným na Klinike detí a dorastu priniesol balíčky so sladkou drobnosťou, a deti rozveselilo aj vystúpenie nitrianskej speváčky Dominiky Titkovej.

Zdroj foto: fnnitra.sk

Nemocnica však v predvianočnom období nezabúda ani na starších pacientov.

Mikuláš preto navštívil aj Oddelenie radiačnej a klinickej onkológie. Pacientov prišli vianočnými pesničkami potešiť študenti Súkromného konzervatória v Nitre a balíčky pre nich vyrobili tí najmenší z Kliniky detí a dorastu.

Zdroj foto: fnnitra.sk

A do tretice pacientov zabavilo tiež predstavenie občianskeho združenia Bábky v nemocnici.

„Občianske združenie Bábky v nemocnici sa venuje práci na poli dramaterapie a rozvíja spektrum aktivít v oblasti psychosociálnej starostlivosti. Zasadzuje sa o uľahčenie pobytu detí v nemocniciach a liečebniach,“ uvádza OZ, ktoré sa pobyt v nemocniciach snaží deťom čo najviac uľahčiť. K deťom pristupujú s ohľadom na ich diagnózu a spolupracujú tiež s nemocničným personálom a rodičmi malých pacientov.

Počas svojich predstavení sa snažia divákov presvedčiť, že aj nemocničná izba môže byť javiskom.

„Bábky dokážu u chorých detí často viac než pilulky – vykúzliť úsmev, zaplašiť smútok po domove, pomôcť na chvíľu zabudnúť na bolesť a trápenie. Prostredníctvom divadelných predstavení, hier a pesničiek sa snažíme pomôcť v procese uzdravovania,“ dodáva občianske združenie.

Bábkoherečky deti najprv rozveselili pesničkami a neskôr hraným predstavením. Bábky v podobe zajaca, veveričky, líšky či medveďa vytvorili príbeh odohrávajúci sa v lese, kde nič nie je nemožné. Medzi divákmi sa našla aj vážna bábkoherecká konkurencia. Jedna z diváčok sa predstavila v úlohe medveďa s naozaj briskným humorom.

Dvojicu herečiek z OZ Bábky v nemocnici tentokrát tvorila Jana Segešová, ktorá je absolventkou bábkoherectva na Divadelnej fakulte Akadémie múzických umení v Prahe. Druhú z herečiek môžete stretnúť v Starom divadle Karola Spišáka v predstavení Veľká továreň na slová. V súčasnosti je študentkou bábkoherectva na Vysokej škole múzických umení.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password