7 miest v Nitre, kde sa môžete osviežiť pitnou vodou

Viete, kde sa nachádzajú pitné fontánky?

Do Nitry nám dorazilo tropické počasie a podľa viacerých predpovedí budú vysoké teploty pretrvávať počas celého leta. Máme v meste, najmä v blízkosti pešej zóny, niekoľko pitných fontánok, z ktorých sa môžete bezpečne napiť.

 • Pešia zóna 1
  Fontánku s konskými hlavami nájdete na pešej zóne po pravej strane od Palárikovej ulice, ešte pred veľkými hudobnými hodinami. V jej blízkosti je viacero lavičiek na sedenie.
Pešia zóna 1
 • Pešia zóna 2
  Druhá pitná fontánka na pešej zóne sa nachádza po pravej strane od Svätoplukovho námestia, neďaleko Ponitrianskeho múzea.
 • Na Vŕšku
  Táto fontánka sa nachádza na ľavej z dvoch ulíc Na Vŕšku, smerom od Kupeckej.
 • Župné námestie
  Tento pitník nájdete pri Nitrianskej galérii, na pravej strane pri schodoch. Je pri stene terasy známej nitrianskej letnej krčmy.
 • Pribinovo námestie
  Pitná fontánka sa nachádza v parku na Pribinovom námestí, neďaleko Pribinovej sochy.
 • Mestský park
  V parku sa môžete napiť z fontánky, ktorá sa nachádza takmer hneď na začiatku v smere od hradu, na pravej strane od detských preliezok.
 • Klokočina
  Poslednú fontánku, v ktorej môžete uhasiť svoj smäd, nájdete na Klokočine. Nachádza sa neďaleko detského ihriska na Dolnočermánskej ulici pri Family Centre.

Okrem pitných fontánok sa v Nitre nachádza aj päť vodných brán, ktoré vytvárajú osviežujúcu vodnú hmlu a dvanásť fontán. Voda vo veľkých fontánach však nie je určená na pitie, pretože sa v nej používa dezinfekcia.

„Všade, kde cirkuluje voda, teda vo fontánach, sa musí používať dezinfekcia. Tá, spolu s ďalšími nákladmi na fontány, ako sú energie či voda, je hradená z rozpočtu nášho Strediska mestských služieb. Ročné náklady na fontány sú približne 40-tisíc eur,“ povedal nám hovorca Nitry, Tomáš Holúbek.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password