4 večery – 4 filmové zážitky: Do Nitry sa blíži Bažant kinematograf

Osemnásta sezóna ponúka na výber príbeh o starom zdedenom zámku, východniarskej láske, letnej komédii a susedských vzťahoch.

zdroj foto: kinematograf.sk

Všetkých fanúšikov filmového umenia určite poteší správa o putujúcom festivale Bažant Kinematograf. Po zastávkach vo viacerých slovenských mestách festival konečne mieri do Nitry, čakajú tak na nás hneď štyri filmy.

Premietanie bude vždy o 20.30 na Svätoplukovom námestí.

Kočovný typ „open-air kina“ začína v stredu 26. augusta a končí v sobotu 29. augusta. Projekciu filmov zabezpečujú retro autobusy prispôsobené na profesionálnu kinoprojekciu. „Z autobusou sa premieta na mobilné kino plátno, ktoré sa rozkladá približne dvadsať metrov pred autobusom. Diváci sedia vonku medzi autobusom a plátnom,“ vysvetľujú organizátori.

foto ilustračná (zdroj: fb Bažant Kinematograf)

Myslia aj na hygienické opatrenia týkajúce sa koronavírusu.

Dodržiavanie aktuálnych opatrení Úradu verejného zdravotníctva je podľa organizátorov zabezepečované v spolupráci s miestnymi partnermi v jednotlivých mestách. Ide najmä o dezinfekciu rúk, dostatočný sociálny odstup a nosenie rúška tam, kde je to potrebné.

Filmy, s ktorými festival „kočuje“ sú opäť z českej a slovenskej, alebo česko-slovenskej produkcie.

Prvý v poradí je film Cez prsty – česká komédia s letnou atmosférou pod volejbalovou sieťou, kde sa stretne mužský a ženský svet, rôzne pohľady na život a vtipné dialógy.

zdroj: youtube kanál Cinemax

Kto pozná slovenského spisovateľa Víťa Staviarskeho, vie, čo má čakať vo štvrtok. Film Loli Paradička je jeho režisérskym debutom, ktorý predstaví netradičnú východniarsku (tragi)komédia v podaní predavača na jarmoku a mladej Rómky Veronky.

zdroj: Youtube kanál Forum Film

V piatok je v pláne film Vlastníci. Tí sa budú pokúšať o nemožné, a to vyriešiť na domovej schôdzi vlastníkov bytov problémy, ktoré sa týkajú správy ich domu.

zdroj: Youtube kanál CinemArt SK

Filmové večery v sobotu 29. 8. ukončí komédia podľa knižnej predlohy Posledná aristokratka. Dozviete sa v nej napríklad čo robiť, ak niekedy zdedíte rozpadávajúci sa český zámok.

zdroj: Youtube kanál Forum Film

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password