3 tipy, pre ktoré sa oplatí prísť na Street Food Fest

Nitru čakajú štyri dni plné jedla a hudby.

Nitránsky Street Food Fest vám od 20. do 23. júna ponúkne množstvo dobrého jedla a hudby. Festival vznikol vďaka spoločnej idey niekoľkých Nitranov. „Myšlienka vznikla, keď sme sa stretli ako lokálpatrioti DJ EKG, DJ JAY JAY a ja Palo Obertáš a zistili sme, že nám chýba v Nitre nejaké nové podujatie, ktoré by oslovilo mladú a strednú generáciu a kde by sa prezentovala aj tanečná hudba na námestí spolu s kvalitným moderným street foodom,“ povedal Pavol Obertáš, spoluorganizátor podujatia.

Tip: Jedlo, z ktorého vám budú tiecť slinky

Počas štyroch dní vás na Svätoplukovom námestí čakajú stánky s jedlom, ktoré ulahodia vašim chuťovým bunkám. Na výber budú burgery, hotdogy, kebaby, rebierka, ale aj tradičnejšie jedlá. Tešiť sa môžete aj na plnené domáce lokše, zemiakové placky, šporheltníky, pečené zemiaky so slaninkou, cibuľkou, bryndzou alebo smotanou. Pre tých, ktorí majú radšej sladké jedlá, sú pripravené plnené palacinky, makové šúľance aj plnené trdelníky. Tešiť sa môžete aj na exotiku v podobe jedál s kokosovým mliekom, krevetami, avokádom či humusom. Chutné jedlo zapijete limonádou, kávou, horúcou čokoládou alebo nápojom z kvalitných domácich sirupov. Okrem nealko nápojov je k dispozícii aj výber pív, vína a miešaných nápojov.

„Cieľom podujatia je oživiť mesto, oživiť pešiu zónu a námestie a pritiahnuť do centra mesta čo najviac návštevníkov a zároveň odprezentovať predajcov street foodu a domácich DJov,“ dodal Pavol Obertáš.

2. Tip: Hudba známych nitrianskych DJ-ov

Jedlo si počas každého dňa festivalu vychutnáte už od obeda do 22.00 hodiny. Festival otvorí vo štvrtok DJ PAYO. Vypočuť si budete môcť zmes funky, R´n´B a mix interpetov ako Michael Jackson, Whitney Houston alebo Kool & The Gang. V piatok vystúpi DJ JANNCO, Roman Mrázik a DJ M-2. Sobotný program tvoria hudobné vystúpenia Roberta Buriana, Matina Cehelskeho, JAY JAY-a a DJ EKG.

3. Tip: Zábava aj pre deti

Nedeľa bude patriť deťom, ktoré zabaví Notový Danny s tanečným vystúpením a kúzelník Tristan s vystúpením, do ktorého sa budú môcť zapojiť aj najmenší návštevníci festivalu. Ak sa však počas štyroch dní prejdete v okolí Svätoplukovho námestia, určite vás zlákajú samotné vône Street Food Festu.

Zdroj foto: facebook Nitránsky Street Food Fest

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password