28. týždeň: Všade samá novota

Uplynulý týždeň bol plný noviniek, úspechov a dobrých správ.

Prázdniny sú v plnom prúde, ku školám sa však predsa len na chvíľku vrátime. Nebojte sa, nepôjde o horké spomienky, skôr milé prekvapenia a obdivuhodné úspechy, ktorými sa jednoducho treba pochváliť aj v čase voľna. Absolventom poradíme v byrokratických otázkach trápiacich nejednu promovanú hlavičku. Ako správne regionálne médium sa popýšime stále väčším záujmom o štúdium na UKF aj umiestnením SPU v rebríčku najlepších univerzít. S obdivom vám predostrieme nevídaný úspech študentky FF UKF a predstavíme aj eko projekt jednej z nitrianskych základných škôl. Príjemný výlet do školských čias, milí čitatelia.

Zmena je často prezentovaná ako niečo, pred čím treba mať rešpekt a tak trochu aj strach. Je pravda, že tento proces môže byť strašidelný, no prináša so sebou i vzrušenie a nádej. Zmena je život. Tešme sa preto, že tá sľubovaná na Svätoplukovom námestí nastane už toto leto. Bezpečnejší a príjemnejší by mal byť po revitalizácii aj obľúbený mestský park. Aktualizáciou čoskoro prejde i plán sociálnych služieb poskytovaných mestom.

Slovíčko zmena, aj keď nie práve v pozitívnom zmysle, uplynulé dni skloňuje Ponitrianske múzeum. Čaká ho sťahovanie, ktoré sa napriek nesúhlasu dotkne i Divadla Andreja Bagara. Naopak radosť z nových priestorov sprevádza správa o sťahovaní Úradu NSK. Vlastnú základňu nemá od svojho vzniku v roku 2001, to by sa vďaka rozhodnutiu krajských poslancov malo čoskoro zmeniť. No a napokon dočasná obmena postihne i cestujúcich linkou 25. Autobus bude do nedeľného večera kvôli opravám na Chrenovskej ulici vynechávať zastávku Pod Zoborom.

Prázdniny sú v plnom prúde, turistický vláčik opäť premáva a my sa môžeme tešiť na bohatú kultúrnu sezónu. Leto pod Zoborom láka pestrým programom, DAB oslavuje jubilejnú 70. sezónu a 350 ročná lipa z okolia Nitry vo všetkej pokore, akou len staručká drevina môže oplývať, ticho bojuje o titul strom roka. Zdalo by sa, že všetko je v najlepšom poriadku, nebyť menších chybičiek krásy…

Vo filmoch sme si na drogy a násilie už zvykli. Na perník ukrytý v nádrží auta odstaveného sotva za humnami si zvykneme asi len ťažko. Nejaký mexický narkobarón zrejme poriadne hromží, nitrianski colníci mu pokazili miliardový kšeft. Pochvala a uznanie ich snáď neminú.

Pozitívne ohlasy si určite zaslúžia aj študenti marketingovej komunikácie na nitrianskej UKF. Svojím projektom originálne a trefne upozornili na trend okrádania ľudí prostredníctvom falošných zbierok. Ich statočný počin zvýšil informovanosť, aby sa peniaze, ktoré sú určené na pomoc naozaj dostali k tým, ktorí to potrebujú.

Osveta je v dnešnej dobe, a najmä v lete, účinným nástrojom predchádzania neželaného správania. Policajný zbor SR preto spustil tretí ročník preventívnej kampane Nezabudni na mňa v aute. Cieľom je upozorniť vodičov na riziká pobytu v prehriatom vozidle, ktorý môže mať pre deti aj domáce zvieratá fatálne následky. Žiadny živý tvor v aute zohriatom na takmer 80 stupňov Celzia prežiť nedokáže. Myslite na to. Stačí chvíľa nepozornosti a nešťastie je na svete.

O novotách 28. týždňa sme poctivo informovali. Nezabudli sme na upravené pravidlá nosenia rúšok ani na novinky zo sveta futbalu a hokeja. Pochválili sme sa majstrovským titulom nitrianskych šípkarov a žiadateľom o predčasný starobný dôchodok sme pripomenuli povinnosti, ktoré musia pred návštevou SP splniť. Zabávali sme vás nitrianskymi povesťami, oboznamovali so psychickými poruchami a poúčali o nástrahách klimatizácie. Čitateľov sme s radosťou zasvätili do tajov hubárčenia a prezradili im, že aj taká čokoláda či exotický ananás môžu byť chutným zdrojom vitamínov a energie. Jednoducho, nezaháľali sme, a to aj napriek letu a prázdninovej atmosfére, ktoré priam vyzývajú na leňošenie. Vy si preto v pokoji užívajte slnečné lúče, my vás aj naďalej budeme zásobovať informáciami, zaujímavosťami a novinkami. Príjemné čítanie a krásne leto!

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password