17. ročník „Guláš Cup 2019“

V sobotu sa na Kyneku uskutočnil už 17. ročník „Guláš CUP 2019“.

Súťaž vo varení gulášu je organizovaná predovšetkým ako kultúrno-spoločenské podujatie, spojené so zábavou. Do súťaže sa zapojilo 19 viacčlenných družstiev s vlastným jedinečným názvom a prideleným štartovným číslom. Jedno súťažné družstvo malo obvykle troch členov.

„Na Kyneku sa uskutočnil už 17. ročník súťaže vo varení gulášu, pričom táto súťaž sa v roku 2008 historicky zapísala do Guinessovej knihy slovenských rekordov v počte navarených gulášov na jednom mieste, čo bolo 68 gulášov,“ povedal Martin Ballay, predseda komisie súťažného gulášu na Kyneku.

Nepriaznivé víkendové počasie odlákalo niekoľkých súťažiacich, napriek tomu Guláš Cup bez výraznejšej sponzorskej pomoci dokázal zaujať svojím programom komunitu, ktorá je zároveň jej tvorcom.

„Hlavným cieľom je stráviť príjemné popoludnie na Kyneku ako mestskej časti, ktorá komunitne má veľký potenciál rásť, a preto my veríme, že terajší útlm súťažiacich bude v budúcnosti nielen slovenským rekordom, ale prekonaným slovenským rekordom,“ dodal Martin Ballay.

Prvé miesto získala súťažná skupina s názvom Blázni. „Musím povedať, že sú to kyneckí lokál patrioti, ktorí tu žijú, vyrastali tu a participujú na podujatí,“ hovorí Martin Ballay. Na druhom mieste skončilo s veľkou podporou komunity, družstvo PROBOX TEAM. A tretie miesto patrilo tímu Najväčší slušáci.

3. miesto – družstvo s názvom Najväčší slušáci
2. miesto – družstvo s názvom PROBOX TEAM
1. miesto- družstvo s názvom Blázni

„Hlavnými kritériami bolo navarenie dobrého gulášu. Rozhodcovská komisia vždy posudzuje senzorické vlastnosti gulášu ako je farba, jeho chuť, konzistencia, kvalita mäsa,“ hovorí Ballay.

Guláš by mal chutiť väčšinovej populácii. Mal by byť niečím výnimočný a nesmie prekypovať štipľavosťou a bylinnosťou. „Za roky, ktoré organizujeme podujatie profesionálnym spôsobom, treba povedať, že naši rozhodcovia majú svoje chuťové poháriky veľmi vycibrené. Veľmi dobre vieme rozlíšiť polievky starej matere a skutočne seriózne guláše, ktoré naozaj prekypujú plnotučnosťou vo vzťahu k chuti, k farbe a ostatným vlastnostiam,“ dodáva Martin Ballay.

Porotcovia ochutnávajú súťažné guláše

V tombole si mohli návštevníci zasúťažiť o vecné ceny. V hre bola napríklad darčeková taška s prekvapením, ročné predplatné Nitrianskych novín MY, skladací plážový stan, cestovná chladnička, kosačka na trávnik a ďalšie vecné ceny.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password