Pribudol ďalší chladiarensky náves

Na nitrianskom cintoríne stoja aktuálne dva návesy.

Na cintoríne v Nitre pribudol už druhý chladiarensky náves. „Pokiaľ sa naplní aj ten, budeme musieť v meste zriadiť veľkokapacitné miesto pre zosnulých,“ informuje mesto Nitra.

Pohrebné služby nestíhajú, úmrtí na Covid-19 pribúda.

 Kapacity domov smútku sú naplnené a v meste nie je kde uchovávať telá nebožtíkov. V nevyhnutnom prípade sa zvažuje možnosť uskladnenia mŕtvych na zimný štadión. „Sme pripravení aj na tie najhoršie varianty. Prosíme všetkých, chráňte seba aj svoje okolie. Dodržiavajte opatrenia a dajte sa testovať,“ vyzýval ľudí primátor Marek Hattas.

V Nitre je priemerný počet úmrtí za mesiac približne 130. V decembri to bolo 330 úmrtí, čo je viac ako dvojnásobok.

Nitrianska radnica preto vyzýva obyvateľov, aby chránili seba aj svojich blízkych, pripomína aj nutnosť dodržiavania opatrení. V priebehu tohto víkendu sa dá na území mesta aj celého Nitrianskeho okresu bezplatne otestovať na prítomnosť ochorenia Covid-19 na zriadených testovacích miestach. V priebehu prvého testovacieho dňa, piatka 8. januára, bolo otestovaných približne 10.500 ľudí.

covid oddelenie FN Nitra

Ako informovala radnica na sociálnej sieti, pozitívne testovaných vzoriek bolo 295 osôb, čo zodpovedá 2,79-percentnej pozitivite.

Pripomíname, že testovanie v Nitre prebieha na 37 odberových miestach aj v sobotu a v nedeľu (10. 1.) v čase od 8. do 17. hodiny.

Plošné testovanie sa v sobotu začalo aj na území celého Nitrianskeho okresu. Zapojilo sa doň všetkých 60 obcí. „Pripravených je 70 odberných miest, ďalších deväť je v meste Vráble. Zapojili sa všetky obce, iba tie menšie, Kapince a Malé Zálužie, zriadili spoločné odberové miesto, ktoré bude v Malom Záluží,“ uviedla prednostka Okresného úradu v Nitre Eva Hajdamárová.

zdroj titulnej foto: TASR

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password