Zoborský „silvestrovský“ beh sa blíži. S podujatím budú súvisieť dopravné obmedzenia

Tradičné bežecké preteky sa tento rok konajú v novom termíne.

Aktuálny ročník tradičného silvestrovského behu na Zobor je v pláne už najbližšiu nedeľu 3. apríla. 33. ročník podujatia bol presunutý zo zimného obdobia na apríl z dôvodu vtedajšej nepriaznivej pandemickej situácie. Novinkou je tento rok aj zmena trasy behu. „Preteky sa nekončia v cieli na Pyramíde, ale pretekári budú pokračovať po vyznačenej trase, obehnú miléniový pamätník a budú smerovať naspäť do miesta štartu. Tým sa dĺžka trate predĺži, zmení sa na 5500 m,“ uvádza organizátor Čakanka, n. o.

S podujatím budú súviesť krátke dopravné obmedzenia.

Nitriansky mestský úrad informuje, že od 7.00 h do 13.00 h bude pre motorovú dopravu uzavretá časť Kláštorskej ulice na Zobore, a to od križovatky Kláštorská – Klinčeková až po parkovisko pred špecializovanou nemocnicou. Uzavretie sa týka aj parkoviska, kde bude štart a cieľ pretekov a tiež zázemie pre organizátorov športového podujatia.

„MHD bude premávať bez obmedzení. Turistom a návštevníkom Zobora preto odporúčame využiť na prepravu v tomto čase práve MHD,“ dodáva hovorca mestského úradu Tomáš Holúbek.

Ilustračný obrázok: pixabay.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password