Zavolali ich k fyzickému napadnutiu, na mieste museli riešiť aj koronavírus

Je možné, že ani jeden z účastníkov incidentu nehovoril pravdu.

Bolo ešte pred svitaním, keď na operačné stredisko Mestskej polície v Nitre zavolal muž, že istá žena, jeho známa, ho obviňuje z údajného napadnutia a vyhrážania sa, no malo ísť o zavádzanie. Na ulicu Na Hôrke bola teda vyslaná hliadka. „Po príchode na miesto sa na jednej strany cesty nachádzal muž zo Zlatých Moraviec vo veku dvadsaťšesť rokov, na druhej strane dvadsaťtriročná žena z obce Okoličná na Ostrove,“ spresňuje polícia. Žena obvinila muža z fyzického útoku, údajne jej dal dve facky, preto vyšla z bytu na ulicu.

Situácia sa postupne ešte viac zamotala.

„Počas objasňovania skutku muž pred hliadkou vyhlásil, že pred tromi týždňami bol pozitívne testovaný na Covid -19, a že nakazí dvadsať príslušníkov mestskej polície a päťdesiat príslušníkov policajného zboru,“ informovala Mestská polícia. Toto vyjadrenie už naznačovalo, že môže ísť o spáchanie trestného činu, preto bola privolaná aj hliadka PZ SR, ktorá už bola podrobne informovaná o mužovom zdravotnom stave.

Ten bol naozaj pred tromi týždňami testovaný na COVID-19 s pozitívnym výsledkom.

No pri opakovanom teste bol už výsledok negatívny, hliadka preto napokon muža po stručnom rozhovore poslala domov. Mestskí policajti sa vrátili k pôvodnému podnetu o napadnutí. Avšak na žene, ktorá mala byť napadnutá, nespozorovali žiadne známky fyzického útoku, oznámenie na mieste podať nechcela. „Hliadka sa ňou pokúšala komunikovať, ale keďže bola značne pod vplyvom alkoholu, komunikáciu na mieste ukončili a poučili ju o možnosti podaní trestného oznámenia na PZ SR alebo na okresnú prokuratúru,“ dodala polícia.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password