Záujemcovia v Nitre môžu vyplnením formulára žiadať o kompostéry

Druhé kolo zisťovania záujmu bude prebiehať poča leta.

foto ilustračná (pixabay.com)

Mesto Nitra čoskoro začne so zberom kuchynského bioodpadu. Aj v súvislosti s tým môžu obyvatelia mesta vyplniť formulár s názvom Chcem v Nitre kompostovať. Uzávierka zisťovania záujmu o kompostéry trvá do 15. 6. 2021. „Vyplňte nezáväzný formulár, dajte nám o sebe vedieť, uveďte lokalitu a my Vás budeme kontaktovať, aby sme zistili, aký kompostér je vhodný pre danú domácnosť / lokalitu“ informuje Mestský úrad v Nitre. Druhé kolo zisťovania záujmu prebehna počas tohto leta.

Kompostéry budú zabezpečené bezplatne.

Žiadať o ne môžu obyvatelia rodinných domov, spoločenstvá vlastníkov, správcovské spoločnosti, miestne združenia a neformálne skupiny občanov. „Kompostovanie v domácnosti alebo v záhradke je najefektívnejší a najprirodzenejší spôsob ako minimalizovať množstvo komunálneho odpadu,“ uvádza radnica, pričom sa uvažuje nad viacerými možnosťami ako v blízkej budúcnosti zvýhodniť domácnosti, ktoré predchádzajú vzniku odpadov formou domáceho prípadne komunitného kompostovania.

Podmienkou je starostlivosť o kompostér. Dôležité je zabezpečiť jeho správnu veľkosť, dostatočný prístup vzduchu, správnu vlhkosť kompostovaného materiálu a miešanie obsahu.

Televízia Nitrička

Forgot Password