Za požiar v Šuranoch, s ktorým hasiči bojovali tri dni, vzniesli obvinenie

Obvinenému hrozí trest v podobe 4 – 10 rokov väzenia.

Podľa Správy o činnosti Hasičského a záchranného zboru SR za rok 2020 patrí požiar v Šuranoch k trojici požiarov s najvyššími finančnými škodami. Došlo k nemu 27. januára 2020 v hale na zhodnocovanie odpadu. Profesionálni aj dobrovoľní hasiči s ohňom bojovali tri dni. Pneumatiky, ktoré boli v areáli uskladnené, požiarnici presúvali na iné miesto, kde ich zalievali. Spočiatku sa hovorilo o škodách vo výške 200 tisíc €, neskôr sa vyšplhali na sumu 2 milióny €.

Nitrianska krajská polícia aktuálne informuje, že vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície v Nových Zámkoch vzniesol obvinenie voči 57-ročnému mužovi pre trestný čin všeobecného ohrozenia.

Obvinenému mužovi v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov. O požiari v areáli bývalej šurianskej firmy Elitex boli hasiči a policajti informovaní v skorých ranných hodinách. V plameňoch bola hala číslo 5, v ktorej boli uskladnené pneumatiky a priestory okolitých prevádzok. Požiar si však nevyžiadal žiadne zranenia, ani obete na životoch, no z areálu museli kvôli hustému dymu odísť zamestnanci vzdialenejších firiem.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password