Aktualizované: Požiar v Šuranoch

Obyvatelia Šurian sa v pondelok prebúdzali do rušného rána. Požiar zachvátil výrobnú halu v priemyselnom areáli bývalej šurianskej firmy Elitex.

Aktualizované: 30. január, 13.40

Takmer tri dni bojovali profesionálni aj dobrovoľní hasiči s požiarom vo výrobnej hale v Šuranoch. Pneumatiky uskladnené v zadnej časti areálu ešte včera tleli a dymili. Požiarnici ich postupne presúvali na iné miesto, kde ich zalievali.

Podľa dostupných informácií v Šuranoch aj v stredu prebiehalo hasenie požiaru a na miesto nemohla vstúpiť polícia ani experti, umožnené im to bolo až vo štvrtok. „Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície v Nových Zámkoch začal prípad vyšetrovať ako trestný čin všeobecného ohrozenia.,“ doplnila Polícia Slovenskej republiky. Vyšetrovanie sa tak bude môcť posunúť o krok vpred.

V pondelok sa hovorilo o škodách vo výške 200 tisíc eur, toto číslo sa v utorok výrazne zmenilo. Aktuálne škody predbežne vyčíslili vo viacerých firmách na bezmála 2 milióny eur.

Na mieste boli prítomní aj pracovníci Kontrolného chemického laboratória z Nitry. Monitorovali vplyv požiaru na životné prostredie a zdravie obyvateľov.

V Šuranoch v pondelok zasahovali hasiči aj záchranári. Hustý, tmavý dym sa šíril okolím, bolo ho vidieť na kilometre ďaleko. Prostredníctvom mestského rozhlasu hasiči varovali obyvateľov, aby nevetrali.

Na zásahu v pondelok pracovalo viac ako 40 profesionálnych hasičov. „Horí hala číslo 5, v ktorej boli uskladnené pneumatiky a priestory okolitých prevádzok. Požiar si zatiaľ nevyžiadal žiadne zranenia, ani obete na životoch, ani nemá vplyv na dopravu v okolí,“ informovala Polícia SR.

Z areálu boli kvôli hustému dymu evakuovaní aj zamestnanci okolitých firiem.

Požiar zachvátil výrobnú halu v pondelok krátko pred piatou hodinou ráno, pričom bola zasiahnutá takmer celá budova. Na mieste zasahovali hasiči z Nových Zámkov, Nitry, Šurian, Šiah a z Levíc, ale aj dobrovoľní hasiči z DHZ obcí Rastislavce, Bánov, Jatov, Nesvady, Hurbanovo a Šurany. Na miesto udalosti dorazila aj expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov z Požiarnotechnického a expertízneho ústavu MV SR v Bratislave.

Zdroj foto: FB Polícia SR

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password