DAB sa lúči s dvomi inscenáciami. Diváci ich budú môcť naposledy vidieť v apríli

Pri príležitosti posledného nitrianskeho uvedenia pripravilo divadlo pre návštevníkov akciu. Inscenácie uvoľnia miesto hrám, ktoré čoskoro pribudnú do repertoára.

Zdroj foto: NH

Inscenácia Kutlochy pribudla do repertoára Divadla Andreja Bagara približne pred rokom

Divákom priblížila nitriansku divadelnú ubytovňu spolu s príbehmi hereckých generácií, ktoré sa tu striedali. „Na pozadí privátnych príbehov dokumentuje aj to, ako pod oknami budovy plynula doba a striedali sa režimy,“ pripomína divadlo.

Po niekoľkých reprízach sa s ňou diváci a umelci rozlúčia na zelený štvrtok 6. apríla o 18.30 hod. v Štúdiu.

Inscenáciu dopĺňajú piesne zo slávnych muzikálov, citácie zo známych inscenácií aj spomienky divadelníkov. O pozadí jej vzniku sa diváci viac dozvedia počas dramaturgického úvodu, ktorý sa bude konať pred predstavením o 18. hodine v kaviarni DAB.

Pri príležitosti posledného nitrianskeho uvedenia pripravilo divadlo pre divákov akciu 1+1 vstupenka zdarma.

Viac informácií sa dozviete na telefónnom čísle pokladnice alebo osobne v pokladnici divadla.

V apríli bude možné v Nitre posledný raz vidieť aj inscenáciu Vlastníci

Hru napísal český režisér a herec Jiří Havelka, ktorý ju režijne pripravil aj v podobe filmu Vlastníci. Obe adaptácie získali viacero ocenení. Na nitrianskom javisku mohli diváci kritickú komédiu, inšpirovanú režisérovými vlastnými skúsenosťami z bytových schôdzí, prvýkrát vidieť v novembri 2020.

Po viac ako dvoch rokoch prichádza derniéra naplánovaná na piatok 14. apríla. Mimonitrianski diváci ju budú môcť vidieť ešte 25. apríla 2023 v Kultúrnom centre Bojnice.

„Inscenácie Kutlochy a Vlastníci uvoľnia miesto novým hrám, ktoré už čoskoro pribudnú v repertoári DAB. Bude to hudobná hra Zlatá lýra v réžii Mariána Amslera s premiérou 31. marca a 1. apríla vo Veľkej sále a neskôr divadelná koláž Pribina (Making of) v réžii Rastislava Balleka s premiérou 21. apríla v Štúdiu DAB,“ informovalo divadlo.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password