Workshop, divadelné predstavenia či korčuľovanie. Ponúk na spestrenie víkendu je veľa

Víkend bude plný kultúrneho vyžitia. Stačí si len vybrať.

Odborníci z univerzity predstavia záujemcom rôzne rastliny a tiež spôsoby, ako ich pestovať správne. Pestovateľka a kurátorka zbierky orchideí v Botanickej záhrade SPU, Margita Záhorská, ukáže záujemcom pestrý sortiment týchto okrasných kvetov. „Zároveň sa s účastníkmi podelí o svoje dlhoročné skúsenosti s ich pestovaním a starostlivosťou. Súčasťou podujatia bude aj prehliadka zbierok v skleníkoch botanickej záhrady,“ informovala SPU.

Workshop bude prebiehať 12. marca o 9:00 a vstupné je dobrovoľné.

Ilustračný obrázok: zahradnymagazin.sk

Verejné korčuľovanie bude počas prázdnin fungovať na vedľajšej ploche vedľa zimného štadióna. V sobotu bude plocha otvorená od 15.30 do 17.00 hod. a v nedeľu medzi 12:15 až 13:45 a 14:45 až 16:15 hod.

Foto: Pixabay.com

Príbeh Luskáčika, známy skôr ako balet, vďaka Starému divadlu získal aj bábkovú podobu. „Na spoluprácu s ním bola prizvaná bulharská režisérka Biserka Kolevska, ktorú na tomto príbehu priťahuje najmä krehká hranica medzi realitou a svetom fantázie. Svetom, v ktorom je možné všetko,“ informuje SDKS, ktoré pripomína, že napriek dávke strašidelnosti a mystiky sa netreba báť, pretože rozprávkový boj dobra so zlom aj tento raz skončí šťastne.

Luskáčik sa odohrá v sobotu o 7:00 a uskutoční sa v online podobe. Cena vstupenky je 4 eurá.

foto: SDKS

Bábková inscenácia Dlhý, Široký a Bystrozraký od Věry Provazníkovej je inšpirovaná klasickou rozprávkou Karla Jaromíra Erbena. Príbeh určený pre deti približne od 4 do 10 rokov sprevádza tradičný rozprávkový motív víťazstva dobra nad zlom. Pre súčasného diváka dáva do popredia hodnoty ako láska, priateľstvo a súdržnosť. „V tomto prípade je láska a túžba po niečom – resp. princa po niekom a cez túžbu zvýraznené silné priateľstvo, obetovanie sa pre druhého, ochota, pomoc – všetko atribúty inscenácie, ktoré si deti môžu vziať,“ vraví riaditeľ divadla.

Rozprávka sa odohrá v nedeľu, 13. marca o 10:00 prostredníctvom online prenosu. Cena vstupenky je 4 eurá.

Televízia Nitrička

Forgot Password