Maltézsky punč sa bude tento rok konať iba virtuálne

Vyzbierané dobrovoľné prostriedky bývajú použité na prevádzku a údržbu nitrianskeho hospicu.

Po minulé roky bola zvykom možnosť zakúpiť si punč v stánku Maltézskeho rádu v nitrianskom adventnom mestečku na Svätoplukovom námestí a prispieť tak na dobrú vec. Tento rok sa pochopiteľne stánok s punčom na námestí nenachádza, ale Maltézsky rád vás pozýva aspoň virtuálne.

„V spolupráci s Diecéznou charitou v Nitre spúšťame ZBIERKU na podporu Hospicu u Bernadetky v Nitre pod názvom ,Virtuálny Maltézsky punč 2020′,“ informuje Maltézsky rád.

Vaše dobrovoľné príspevky môžete posielať priamo na bankový účet číslo: SK42 0200 0000 0039 8727 9057. Vyzbieranou sumou podporíte Hospic – dom pokoja a zmieru u Bernadetky v Nitre.

pixabay.com

Maltézsky rád ďakuje za podporu a verí, že budúci rok sa stretne s darcami na námestí pri reálnom punči.

Vyzbierané prostriedky pomáhajú zabezpečiť prevádzku, zdravotnícky materiál a pomôcky, ale aj údržbu a starostlivosť v hospici, ktorý poskytuje zdravotnú starostlivosť pacientom v záverečnom štádiu ochorení. „Cieľom hospicu je poskytovanie komplexnej liečby a úľavy od bolesti, zlepšenie kvality života, pomoc príbuzným, podporný systém a vytváranie podmienok, aby pacient mohol žiť čo najaktívnejšie až do smrti,“ opisuje Maltézsky rád. O pacientov sa tu starajú lekári, sestri, ošetrovatelia, aj sociálny pracovník, duchovný a dobrovoľníci.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password