Víkend začína už v piatok: Ponúkne hokej na veľkoplošnej obrazovke, prednášku o udržateľnej móde aj vernisáž

Záver pracovného týždňa v Nitre ponúka program pre fanúšikov športu, módy aj kultúry.

zdroj: FB HK Nitra

Prednáška a workshop o (ne)udržateľnej móde.

V Krajskej knižnici Karola Kmeťka na Fraňa Mojtu 22. apríla o 15. hodine začína séria prednášok zameraná na klimatickú krízu s názvom Knižnica, miesto kde začína zmena. Prvá prednáška sa bude, v spolupráci s nitrianskym Sekáčom, venovať téme (ne)udržateľnej módy. Prednáška a workshop sa konajú pri príležitosti dnešného Dňa Zeme. Zvyšné tri prednášky z cyklu sa budú v knižnici konať v nasledujúcich mesiacoch.

Tajomstvá podzemia na fotografiách.

zdroj: FB Antikvariát Zrkadlo

Ten, koho zaujímajú tajomstvá, by sa malo o 17. presunúť na Farskú ulicu. Antikvariát Zrkadlo tu usporadúva vernisáž k výstave fotografií. „Prezentované fotografie zachytávajú podzemný veliteľský kryt neďaleko Nitry, ktorý bol dlhé roky utajovaný. Príďte sa pozrieť, ako to vyzeralo v kryte kedysi a odhaľte jeho tajomstvá,“ uvádza antikvariát. Autorkou fotografií výstavy s názvom Tajomstvá podzemia je Lucia Bihuncová. Hudobným hosťom vernisáže je Matúš Budínsky.

Cyklistov nahradia hokejisti.

Plánová cyklojazda s diskusiou o spolunažívaní cyklistov a chodcov na pešej zóne sa dnes neuskutoční. Hokejových fanúšikov zrejme poteší možnosť sledovať zápas na veľkoplošnej obrazovke pri Turistickom informačnom centre Nitry. Finálové zápasy našich hokejistov si môžete pozrieť aj na veľkoplošnej obrazovke na pešej zóne, pri Mestskom dome. Prvý zápas hráme už dnes od 18.30,“ potvrdilo program mesto Nitra.

Na Párvciach sa bude konať výmena.

Gymnázium na Párovskej ulici organizuje swap, na ktorom budú môcť návštevníci vymeniť svoje oblečenie. Platí tu pravidlo kus za kus. Oblečenie musí byť čisté, nepoškodené a nesmie to byť spodná bielizeň.

Oblečene nie je len na výmenu, za drobný poplatok bude možné si ho aj zakúpiť. Finančný výťažok aj oblečenie bude darované neziskovej organizácii. Akcia prebieha od 10. do 16. hodiny a hoci povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest je na hromadných podujatiach zrušená, organizátori požadujú aspoň použitie rúška alebo šatky.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password