Víkend v Nitre môžete stráviť na vinobraní, prehliadke mesta a Zobora aj na dožinkovej veselici

Spoznáte studničky a pramene Zobora, prezriete si miesta, ktoré prechádzajú obnovou alebo si užijete prvý septembrový víkend pri ochutnávke vín.

foto ilustračná: pixabay.com

Jedným z hlavných víkendových podujatí bude Podzoborské vinobranie

Sedemnásty ročník podujatia sa tento rok bude konať na Svätoplukovom námestí. Program začne v sobotu 3. septembra o 14.30 hod. požehnaním plodov zeme, nasledovať budú slávnostné príhovory. Hudobný program potrvá od 15.00 až do večerných hodín.

Účinkovať bude hudobná skupina DIOS Lužianky, skupina Žochári a spevák Pavol Laták. Hudobný program je spojený s ochutnávkou vín.

Vinobranie organizuje Nitrianska kráľovská vínna cesta, mesto Nitra, Krajské osvetové stredisko Nitra a Nitriansky samosprávny kraj.

foto ilustračná: pixabay.com

Tormošani pozývajú na Dožinkovú veselicu

Program na dopravnom ihrisku Chrenová I. začína v sobotu o 16. hodine. Postupne vystúpi DJ Rado, Chrenovskí raperi MBTMS, šlágrová speváčka Janisa a o 20. hodine rocková kapela ZEUS. Podávať sa bude guláš a návštevníci sa môžu zapojiť do tomboly.

Sobotné popoludnie môže stráviť aj rozlúčkou s letom v komunitnom centre

Rozlúčku pod názvom KLOKA-LOKA organizuje komunitné centrum na Nedbalovej ulici. Pripravený bude rodinný program, športové aktivity, tvorivé dielne, komentovaná prehliadka klubu Cirkus, divadielko Maťo, workshop parkouristov a koncert skupiny Rever z Rockovej školy.

„Je to Klokočinská komunitná lokálna akcia určená pre všetkých, malých a veľkých obyvateľov mesta Nitra,“ uvádza Združenie STORM.

zdroj: FB Združenie STORM

Aktívnejšiu sobotu môžete stráviť počas cykloprehliadky a potuliek Zoborom

Cyklisti sa spolu s primátorom, hlavný architektom mesta a ďalšími zamestnancami radnice vydajú na prehliadku miest, ktoré aktuálne v Nitre prechádzajú revitalizáciou. Stretávajú sa pred 17. hodinou pri Kine Lipa, postupne prejdú napríklad ku Kinu Palaca a k Mestskému parku na Sihoti.

Kto chce časť soboty stráviť mimo ruchu mesta, môže sa vybrať po stopách studničiek a prameňov Zobora.

Ide o jednu z prehliadok organizovaných Turistickým informačným centrom Nitra v rámci Potuliek Nitrou pešo alebo na bicykli. Účastníci sa približne počas dvoch hodín pozrú na existujúce aj občasné pramene.

Zraz je o 14. hodine pri altánku blízko liečebného ústavu. Trasa povedie k Svoradovmu a Pivoňkovému prameňu, Bendeho studni, Studňi pri kríži na Hornozoborskej, Studni pri Slávičích chodníkoch a k Buganke.

Okrem toho sa počas nasledujúcich dní koná v Nitre viacero hudobných koncertov aj podujatie Rozprávková Promenada.

Televízia Nitrička

Forgot Password