Sobotná cykloprehliadka Nitrou povedie miestami, ktoré práve prechádzajú revitalizáciou

Cyklistov bude sprevádzať primátor Marek Hattas aj mestskí policajti.

zdroj: TV Nitrička

Nasledujúca cykloprehliadka je súčasťou série Mestom na bicykli. Nesie názov Na bicykli s primátorom: O verejných priestranstvách v Nitre, pretože všetkými miestami bude
sprevádzať primátor Marek Hattas.

Zároveň je organizovaná v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva. Povedie siedmimi lokalitami, ktoré v Nitre práve prechádzajú revitalizáciou.

„Z Kina Lipa prejdú cyklisti k mestskej tržnici, odtiaľ k novovytvorenému parkletu. Z neho sa jazdci presunú na pešiu zónu, potom k legendárnemu Kinu Palace. Po kine sa cyklisti poberú do parku na Sihoti, ktorý prechádza najväčšou obnovou v jeho histórii. Cykloprehliadka sa zavŕši v bývalých kasárňach, ktoré mesto postupne sprístupňuje verejnosti – najskôr otvorením novej modernej škôlky a teraz aj vytváraním kreatívneho centra,“ popísal trasu hovorca mesta Nitry Tomáš Holúbek.

Cyklisti sa stretnú v sobotu 3. septembra o 16.50 pri Kine Lipa na Chrenovej. Plánované zastávky by mali absolvovať maximálne za dve hodiny.

Okrem primátora budú o revitalizovaných priestoroch hovoriť aj hlavný architekt Nitry Viktor Šabík, šéfka Kreatívneho centra Katarína Živanovič a ďalší zamestnanci mestského úradu z projektového tímu a z odboru životného prostredia. Z dôvodu bezpečnosti bude účastníkov sprevádzať aj mestská polícia.

„Kampaň Mestom na bicykli je reakciou na sprejazdnenie pešej zóny cyklistom, ktoré mesto po rokovaniach s dopravným inšpektorátom dosiahlo od marca,“ vysvetľuje nitrianska radnica.

Mesto pripomína, že v rámci kampane sa konala diskusia Patria cyklisti na pešiu zónu? Združenie Rozbicyklujme Nitru vytvorilo mapu prevádzok na pešej zóne, ktoré
podporujú cyklistov, umiestnené tu boli aj informácie o kampani a viaceré cykloprehliadky boli organizované v spolupráci s Turistickým informačným centrom Nitry.

Televízia Nitrička

Forgot Password