Víkend prinesie so sebou výstavu i divadelné predstavenia

Ak ešte nemáte program na víkend, ponúkame kultúrne vyžitie, ktoré mesto Nitra ponúka.

Výstava predstavuje tvorbu slovenského výtvarníka Miloša Koptáka, ktorú vytvára od 90. rokov. Medzi špecifické materiály patria najmä žuvačky, šupky z citrusov, mušle či mydlo. Spoločnými znakmi sú tiež čierny a absurdný humor, irónia, sebairónia a svojský pohľad na svet. „Výstavné priestory Reprezentačných sál Nitrianskej galérie sme premenili na starý tajomný byt, do ktorého roky nikto nevkročil. Každá z jeho izieb má svojskú atmosféru, v každej nájdeme iný cyklus diel,“ opisuje výstavu Nitrianska galéria.

5. februára o 15:00 výstavou prevedú autor Miloš Kopták a kurátor Omar Mirza.

V sobotu je o 18:30 pripravená divadelná hra Dom. Inscenácia poukazuje na dodržiavania tradícií na španielskom vidieku a z toho vyplývajúcu tyraniu matky. Otvára aj tabuizovanú tému sexuality či tému spoločenských noriem, predsudkov, strachu z klebiet a spoločenského odsúdenia. V hre je zobrazený i nástup fašizmu v Španielsku 30. rokov.

Predstavenie sa bude konať v Divadle Andreja Bagara a cena vstupenky je 12 eur.

Zdroj: DAB.sk

V sobotu o 17:00 je pripravená i ďalšia inscenácia, Doktor Faust a môžete si ju pozrieť z pohodlia domova, nakoľko sa bude konať v online priestore. Prvá tlačená podoba o príbehu tajomného Fausta vznikla už v roku 1587 v Nemecku. Čoskoro sa správa o tajomnej postav rozšírila aj do Británie, kde jej dal novú podobu Christofer Marlowe. „Práve táto jeho verzia sa stala dôležitou v ďalšom živote Fausta – britskí kočovní umelci ju totiž šírili ďalej po Európe,“ píše sa na stránke divadla.

Vstupné je 4 eurá.

Zdroj: snd.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password