Víkend parkov a záhrad ponúkne program v Nitre a okolí. V meste zároveň pokračujú oslavy dňa detí

Kvety, med, veterány a pestrý program pre deti… Taký bude nadchádzajúci víkend pod Zoborom.

Botanická záhrada SPU (foto: NH)

Botanická záhrada v Nitre organizuje Festival medu. Súčasťou budú aj prehliadky, cvičenie a kreatívne aktivity

Dvojdňový festival ponúkne 4. a 5. júna ochutnávky medov a medových produktov, ale aj kreatívne aktivity zamerané napríklad na udržateľnosť v móde. Návštevníci si budú môcť oba dni so sprievodom pozrieť výsadbu Botanickej záhrady Slovenskej poľnohospodárskej univerzity či skleníky a ukážky ovocinárskych a dekoračných prác s kvetmi. Súčasťou programu bude aj cvičenie v parku, zaujímovosti z oblasti včelárstva a hudobný program.

V rámci festivalu sa v spolupráci s Turistickým informačným centrom koná tiež cyklopriehliadka rozkvitnutou Nitrou. Cyklisti sa stretnú o 17. hodine pri hlavnej bráne botanickej záhrady.

Čo by to bol za Víkend otvorených parkov a záhrad bez Arboréta v Mlyňanoch…

Arborétum v Tesárskych Mlyňanoch sa aj tento rok zapája do podujatia, ktorého témou je „Parky a záhrady čelia zmene klímy“. „Počas víkendu môžete v sobotu v Arboréte Mlyňany SAV absolvovať komentované prehliadky parku so sprievodcom. V nedeľu sa môžu tešiť najmä deti na zaujímavú hru ,Pátračka‘, na cvičenie s Vaness a Scooby Doo, aj na maľovanie na tvár,“ informuje arborétum.

Návštevníci môžu vyskúšať aj prechádzku parkom pomocou interaktívnej mobilnej aplikácie a zároveň si tak preveriť svoje vedomosti a dozvedieť sa nové informácie o parku.

V kasárňach pod Zoborom sa stretnú veterány a motoristi

Celoslovenské stretnutie tu začne už v piatok 3. júna podvečer. V pláne je napríklad večerné kino, súťaže a hudobný program. V sobotu sa účastníci v rámci spoločného výjazdu vyberú návštevu protiatómového krytu.

Oslavy dňa detí ešte neskončili

Program pre malých oslávencov pripravilo Divadlo Andreja Bagara. Po predstavení je pre nich pripravená autogramiáda s hercami a slávnostná recepcia.

Deti si užijú zábavu aj v Slovenskom poľnohospodárskom múzeu. Pripravené budú športové a spoločenské hry, súťaž v kosení kosou aj Nitrianska poľná železnica. Deti si budú môcť vyskúšať aj zdobenie medovníkov.

zdroj: FB SPM

Zábavu, súťaže a hry sa budú konať tiež na Klokočine. Medzi 15. a 18. hodinou v sobotu v parku pod Borinou vystúpi Notový Danny, záchranári z Univerzity Konštantína Filozofa a divadlo pre deti O kozliatkach a vlkovi.

V nedeľu od 15. hodiny začne program pre deti aj v Obchodnom centre Promenada. V úvode vystúpi Nové divadlo s Kocúrom v čižmách, pokračovať bude kreatívnymi dielňami, hrami a maskotmi rozprávkových postáv.

Televízia Nitrička

Forgot Password