Víkend parkov a záhrad sa blíži: Botanická záhrada SPU pripravuje dvojdňový program pre malých aj veľkých

Kvety, včely, med, ochutnávky, maľovanie, módna prehliadka či cyklojazda sú len časťou aktivít, ktoré sa budú konať v botanickej záhrade.

foto ilustračná (pixabay.com)

Víkend otvorených parkov a záhrad sa koná tradične v júni. Botanická záhrada (BZ) Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) pripravuje dvojdňový program pod názvom Festival medu a regionálnych výrobkov, doplní ho starostlivosť o kvety a upcyklovaná móda. Návštevníci si budú môcť vyskúšať aj maľovanie či kosenie.

Jednotlivé časti programu budú prebiehať v botanickej záhrade cez víkend 4. a 5. júna od 13. do 17. hodiny. Areál však bude otvorený už od 9. hodiny.

Dozviete sa možno nové zaujímavosti o včelách a kvetoch

A to prostredníctvom workshopov a prednášok o kvetoch, ovocí a bylinkách. BZ vám formou ukážok priblíži aranžovanie kvetov, vrúbľovanie a ich množenie. Ak vás niektoré zaujmú, skleníky budú organizovať aj ich predaj.

skleníky BZ SPU (foto: NH)

Budete sa môcť odfotiť pri fotozóne s kvetinovým zátiším či maľovať priamo v parku a pozrieť si ukážky cvičení.

„Rozprávanie o včelách a transparentný ukážkový úľ,“ bude podľa Turistického informačného centra Nitra (TIC) ďalším bodom programu, ktorý doplní ochutnávka medových sušienok či univerzitného piva.

Ochutnávky tu nekončia, porovnávať sa budú regionálne medy

Návštevníci môžu ochutnať kvalitné medy od lokálnych včelárov a objaviť produkty držiteľov značky Regionálny produkt Ponitrie.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Program sa zameria aj na tému udržateľnosti v móde

Upcyklované oblečenie už pre mnohých nie je novinkou, v botanickej záhrade túto súčasť odvetvia priblíži módna prehliadka, či kreatívne zóny s tvorivou recykláciou a recyklačné dielne.

Sériu aktivít rozšíria detské ukážky tradície kosenia, cykloprehliadka zo záhrady a hudobný program. V sobotu 4. júna vystúpi kapela LHP Muzika a v nedeľu 5. júna Paper Moon Trio.

zdroj: FB Botanická záhrada SPU

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password