Viackrát presúvaná výstava je pripravená. V galérii už stojí aj krmelec

Verejnosti bude sprístupnená hneď, ako to situácia umožní. Dovtedy vám výstavu galéria priblíži aspoň online formami.

foto ilustračná (pixabay.com)

Pred niekoľkými dňami Nitrianska galéria informovala, že v Galérii mladých prebieha príprava najnovšej výstavy. Pôvodne mala byť predstavená verejnosti minulý rok v lete, napokon ju zrealizovali až teraz, návštevníci si ju zatiaľ naživo nepozrú.

Výstava bude v galérii prvou samostatnou prezentáciou tvorby Jany Minárikovej.

Autorka žije a tvorí pod lesom na Zobore v Nitre. Študovala na Univerzite Konštantína Filozofa (UKF), Vysokej škole múzických umení a na Akadémii umení. Aktuálne pôsobí na Katedre výtvarnej tvorby a výchovy UKF. Venuje sa výtvarnej tvorbe s filmovým presahom.

Za poslené dva roky sa od jari do zimy vydávala na lov záberov. „Na rôznych miestach Slovenska fotografovala posedy. Čudesné búdy pripomínajúce strážne veže či guľometné hniezda zmajstrované z toho, čo bolo práve poruke, ale aj dômyselne skonštruované a komfortne vybavené pozorovateľne,“ uvádza Nitrianska galéria. Niekedy vraj stačilo nájsť vhodné pole, inokedy musela trpezlivo hľadať a čakať na vhodný záber. „Výstava predstaví veľkoformátové fotografie interiérov posedov a pestrú mozaiku menších formátov s rôznymi podobami ich exteriérov,“ pokračuje galéria.

Súčasťou výstavy bude krátky film o preparácii úlovkov, praktická mapa miest výskytu fotografovaných posedov so štúdiou o histórii lovu. Pripravený je tiež nástenný kalendár s fotkami najkrajších posedov Slovenska a v galérii vraj stojí aj krmelec.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password