Nitrianska galéria a Ponitrianske múzeum pripravujú výstavné priestory aj v čase zatvorenia

Ich činnosť si teraz návštevníci môžu pozrieť len online formou, ale ani v čase núteného zatvorenia v Nitrianskej galérii a Ponitrianskom múzeu nie je ticho. Oba kultúrne stánky pokračujú v prípravách na plánované výstavy.

Najnovšiu výstavu Lovci a zberači by ste si za bežných okolností v galérii mohli pozrieť už zajtra 18. marca. Výstava preto aj bude pripravená, hoci nejaký čas ešte bude čakať, kým si ju pozrieme naživo. „Zatiaľ sa pokúsime prezentovať vám ju aspoň online formami. Výstava sa mala pôvodne konať v lete 2020, no pre prvú vlnu pandémie sme ju museli presunúť na tento rok. Druhá vlna nás zasiahla ešte silnejšie a termín otvorenia sme opäť museli presúvať, no sme radi, že sa to napriek všetkému nakoniec podarilo,“ uvádza Nitrianska galéria.

zdroj: FB Nitrianska galéria

Okrem toho, že sa inštalovala nová výstava, v priestoroch na Župnom námestí včera zneli aj tóny hudby. Síce opäť len online formou živého vysielania, no vypočuť ste si mohli prvý hudobný koncert tohto roka v podaní Ensemble Ricercata. V Koncertnej sále odzneli skladby svetových skladateľov 20. a 21. storočia aj skladby z novej klavírnej zbierky pre štyri ruky.

A s prípravami najbližšej výstavy tiež s témo poľovníctva a lecníctva pokračuje aj Ponitrianske múzeum.

zdroj: FB Ponitrianske múzeum

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password