Veterné počasie si v Nitrianskom kraji vyžiadalo desiatky zásahov hasičov

Väčšinou išlo o popadané stromy a poškodené strechy.

Výstrahy 1. a 2. stupňa pred silným vetrom včera potrápili celé Slovensko. Búrlivému počasiu sa nevyhol ani Nitriansky kraji, celkovo si vyžiadal za nedeľu 210 výjazdov hasičov. Vo väčšine prípadov išlo o udalosti techického charakteru.

V Nitrianskom kraji hasiči zasahovali 32-krát.

„Najvážnejšia situácia bola v Trnavskom (44 výjazdov) a v Bratislavskom kraji (43 výjazdov). V Nitrianskom kraji boli hasiči privolaní k 32 udalostiam, v Trenčianskom kraji zasahovali 30-krát. Pomocou hasičov bola potrebná aj v Banskobystrickom kraji, kde boli vyslaní k 21 udalostiam,“ uvádza Hasičský a záchranný zbor SR.

Hasiči boli včera v Nitre privolaní k Obchodnému centru Mlyny, kde silný nárazový vietor poškodil časť fasády zo strany Štefánikovej triedy. Plynulú premávku zase na viacerých cestách prerušili popadané stromy, zdržanie spôsobili napríklad na ceste z Nitry do obce Jarok.

„Príslušníci HaZZ a členovia DHZO (dobrovoľný hasičský zbor obce, pozn. red.)pomáhali najmä pri odstraňovaní popadaných stromov z cestných komunikácií a zaparkovaných vozidiel, v mnohých prípadoch odstraňovali popadané a strhnuté strechy z budov a rodinných domov,“ spresnil dôvody včerajších výjazdov hasičský zbor.

Podľa predpovedí Slovenského hydrometeorologického ústavu sa počasie upokojilo, najbližšie dni sa výstrahy pred vetrom týkajú iba horských oblastí.

foto: FB Hasičský a záchranný zbor SR

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password