Predpoveď počasia: Po výstrahách má nasledovať oblačný a premenlivý týždeň

Nasledujúce dni nás bude sprevádzať viac i menej zamračená obloha, miestami pribudnú aj zmiešané zrážky.

Pondelok 31. 1.

Prevažovať bude premenlivé a zároveň veľká oblačnosť, miestami najmä na západe sneženie, v nižších polohách sneženie s dažďom alebo dážď. Najvyššia denná teplota dosiahne 2 až 7 stupňov, na severe od -3 do +2 stupňov. Po búrlivom víkende by mal vietor počas noci zoslabnúť, cez deň bude fúkať rýchlosťou 10 až 25 km/h.

Utorok 1. 2.

Premenlivá miestami až veľká oblačnosť bude pokračovať aj ďalší deň. Na severe a západe sa môže vyskytnúť sneženie alebo snehové prehánky, na juhozápade aj zmiešané zrážky. Ojedinele sa môžu tvoriť snehové jazyky a záveje. Počas dňa teploty vystúpia od -3 na severe až do +4 stupňov. Nočné teploty sa budú pohybovať od 0 do -5, v údoliach až do -11 stupňov.

Streda 2. 2.

Veľkú oblačnosť bude na západe a juhu striedať zmenšená. Napriek tomu sa na mnohých miestach objaví sneženie alebo snehové prehánky, v nižších polohách aj dážď alebo dážď so snehom a ojedinele tiež výdatné zrážky. „Najvyššia denná teplota 2 až 7, na severe a východe miestami okolo 0 st.,“ uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav. V noci sa teploty znížia na 1 až -4, na strednom a východnom Slovensku
miestami -5 až -10 stupňov.

Štvrtok 3. 2.

Vo štvrtok bude oblačnosť opäť miestami sprevádzaná zrážkami, na severe najmä snehovými, v nížinách aj dažďovými. Denné teploty vystúpia maximálne na -2 až 3, v južnejších oblastiach do 5 stupňov. Najnižšie nočné teploty klesnú na 0 až -6 stupňov.

Piatok 4. 2.

„Premenlivá, prevažne veľká oblačnosť. Miestami, najmä na severe, sneženie, snehové prehánky, v nižších polohách aj dážď,“ informuje SHMÚ. Teploty počas dňa vystúpia na -1 až +6 stupňov, nočné teploty klesnú na -1 až -7 stupňov.

Víkend

Predpovede zatiaľ hovoria, že sobotu bude tiež oblačná so zrážkami. Denné teploty vystúpia najviac na 1 až 7 stupňov, v noci sa ochladí na 1 až -5 stupňov.

foto ilustračná: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password