V Župnom dome sa bude opäť konať konferencia Prístupnosť mesta Nitra

V priestoroch Župného domu v Nitre sa 18. júna uskutoční konferencia Prístupnosť mesta Nitra.

Župný dom v Nitre privíta konferenciu Prístupnosť mesta Nitra alebo „ako byť absolútne IN vo veľkom meste“, ktorú otvorí primátor mesta Nitra Marek Hattas a predseda Únie nevidiacich a slabozrakých Branislav Mamojka.

Konferencia Prístupnosť mesta Nitry pre všetkých alebo „ako byť absolútne IN vo veľkom meste“ je zastrešená pilotným projektom Návrh stratégie zabezpečenia prístupnosti pre všetkým. Pilotný projekt realizuje mesto Nitra a Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska v rámci národného projektu Úradu splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti s názvom Podpora partnerstva a dialógu v oblasti participatívnej tvorby verejných politík.

Program bude pokračovať prezentáciou sociálnej politiky Nitra -aj s víziou do ďalších rokov, ktorú predstaví Anna Šmehilová krajská a mestská poslankyňa a zároveň predsedníčka sociálnej komisie. Informácie o činnosti odboru sociálnych služieb mestského úradu uvedie vedúca odboru Naďa Šimová. Tento projekt priblížia odborné pracovníčky mestského úradu a únie nevidiacich.

Bezbariérovosť je v meste pod Zoborom riešená dlhodobo a koncepčne.

„Nejde iba o stavebné úpravy verejných budov, chodníkov a ciest pre ľudí so zdravotnými problémami, pre rodičov s kočíkmi či pre turistov s nadrozmernou batožinou, ale aj o sprístupnenie web stránky pre slabozrakých a nevidiacich alebo o načítanie kultúrnych oznamov zo citylightov mesta,“ informuje hovorca mesta Nitry Tomáš Holúbek.

Ako ďalej informuje „cieľom tejto konferencie bude predstaviť výstup pilotného projektu – Stratégie prístupnosti mesta Nitry pre všetkých, priblížiť participatívne metódy použité na získanie dát, prezentovať spôsoby zapájania verejnosti do tvorby príslušnej verejnej politiky na lokálnej úrovni a na základe odprezentovaných príkladov dobrej praxe Stratégiu prístupnosti úspešne implementovať a naďalej pokračovať v participácii so širokou verejnosťou“.

V ďalšom programe sa primátor mesta Nitra Marek Hattas v panelovej diskusii podelí o svoje skúsenosti s „búraním bariér“, ale aj ďalší zástupcovia samospráv zo Slovenska. Organizátormi konferencie sú okrem mesta Nitra aj Úrad splnomecnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti a Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska.

Účastníci konferencie sa môžu zaregistrovať tu do 14. júna 2019.

Eva Škandíková

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password