V Nitre vydezinfikovali frekventované verejné priestory

Dezinfekciou prešli ulice, námestia, autobusové zastávky aj domy smútku.

Nitrianska radnica už začiatkom apríla avizovala prípravu plánu dezinfekcie mestského mobiliáru a verejných priestorov. O tom, že aktuálna situácia si stále vyžaduje zvýšenú hygienu, niet pochýb.

V uplynulých dňoch mesto dezinfikovalo verejné priestory na najviac frekventovaných miestach.

Podľa slov Andreja Jančoviča z Odboru komunikácie a propagácie MsÚ v Nitre sa bacilov a vírusov zbavili nitrianske zábradlia, zastávky aj lavičky. Dezinfekciou prešli desiatky ulíc ako napríklad Rýnska, Kmeťová, Mikovíniho, Golianova, Baničova, ale i Na Hôrke či Hviezdoslavova trieda. „Zábradlia a aj lavičky sú vyčistené aj na mestskej tržnici a v deviatich domoch smútku,“ doplnil hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Čisté sú lavičky na Župnom a Svätoplukovom námestí i na pešej zóne. Na okresnom a mestskom úrade nevynechali ani schody, pri okresnom súde prešlo dezinfekciou okolie fontány.

Ako informuje radnica, vyčisté sú autobusové zastávky a lavičky na Palárikovej, Fatranskej, Dlhej, Štúrovej, Dolnočermánskej, Výstavnej, Baničovej, Petzwalovej, Keťovej, Hviezdoslavovej triede a Triede Andreja Hlinku. „Čistili sme aj zastávky na železničnej stanici, pri oboch poliklinikách, obchodných centrách a ďalších frekventovaných miestach, a to najmä tam, kde sú supermarkety s potravinami,“ dodal hovorca mesta.

Masívnou dezinfekciou ešte v marci prešli obe nitrianske polikliniky.

Toto čistenie nebolo ani zďaleka posledné. Radnica v spolupráci s obchodným centrom Mlyny pripravila v apríli hĺbkovú dezinfekciu všetkých autobusových zastávok, vrátane odpadkových košov a smetných nádob. Reziduálnou polymérovou dezinfekciou prešlo celkovo 184 autobusových zastávok. Zvýšené hygienické opatrenia sa dotkli aj smetných nádob. Počas pandémie koronavírusu prijali NKS mimoriadne opatrenia – zvýšili koncentráciu roztoku v umývačke a predĺžili aj čas umývania a dezinfekcie pre vnútorný a vonkajší oplach nádob.

Zdroj foto: Pixabay.com

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password