V Nitre spustili fontány a pitníky. Vybrané fontány chce mesto revitalizovať

Na revitalizáciu fontán treba vypracovať projektovú dokumentáciu.

foto: NH

Nitrania sa už môžu osviežiť v okolí fontán a pitnú vodu si môžu nabrať zo spustených pitníkov. „V meste máme spolu 9 fontán a 7 pitníkov. Spustili sme všetky, ktorým to technický stav dovolil,“ oznámila nitrianska radnica.

Dva pitníky nájdete na pešej zóne, jeden je pod vistériou a druhý neďaleko Ponitrianskeho múzea. Ďalšie sa nachádzajú v lokalite Na vŕšku pri kostolíku, na Župnom námestí blízko pohostinstva Pod agátmi, na Pribinovom námestí, v Mestskom parku na Sihoti a na Dolnočermánskej ulici na sídlisku Klokočina.

Podľa mestského úradu je aktuálne podpísaná zmluva s firmou, ktorá vypracuje projektovú dokumentáciu na revitalizáciu fontán v meste. Ide o fontány pred krajským súdom, pred Parkom kultúry a oddychu a na Štefanikovej triede.

Zmenou malo prejsť okolie fontány na Svätoplukovom námestí. Vytvorenie umelého potoka, ktorý vzišiel z hackathonu ako jeden zo spôsobov oživenia námestia, bolo odložené. Mestský poslanec Peter Mezei sa pre Televíziu Nitrička vyjadril, že sa v zastupiteľstve nenašlo dosť hlasov na udržanie potrebných financií na doplnenie ďalších nápadov.

foto: NH

V blízkosti fontány bol zatiaľ upravený parčík pri divadle a okolie fontány dopĺňajú moduly so zeleňou a sedením. Ich dizajn u niektorých obyvateľov nadšenie nevyvolal, napriek tomu sú neraz obsadené.

Podľa hovorcu mesta Nitry Tomáša Holúbeka však stále pokračuje snaha urobiť z námestia útulnejšie miesto, kde budú chcieť ľudia tráviť čas. Na fontáne by mala pribudnúť pochôdzna mreža, ktorá bude finančne menej náročná ako pôvodný zámer.

Televízia Nitrička

Forgot Password