Priechod cez cestu je vo viacerých lokalitách bezpečnejší

Pribudli najmä na miestach, kde dochádza ku kolíziám vodičov s chodcami či cyklistami.

foto ilustračné (zdroj: TV Nitrička)

Bezpečnejší krok budú mať chodci a cyklisti na niekoľkých úsekoch Nitry. V roku 2019 nám v meste pribudlo viacero priechodov s LED svietidlami, ktoré sú na vozovke viditeľnejšie. K úpravám došlo v Krškanoch, v Starom meste, na Čermáni, v Dražovciach, aj na Chrenovej.

„Bezpečné priechody sa vybudovali na tých miestach, kde dochádza ku konfliktným situáciám vodičov s chodcami a cyklistami,“ tvrdí Andrej Jančovič z odboru komunikácie a propagácie mestského úradu.

„V roku 2019 sa bezpečné priechody vybudovali na Novozámockej ulici pod R1, na Palárikovej ulici pri pešej zóne, na ulici Fraňa Mojtu pred evanjelickým  kostolom, na Piaristickej ulici pred gymnáziom, na Damborského ulici pri budove súdu, na Hollého ulici pred bytovým domom č. 5 a v križovatke ulíc Štefánikova trieda – Špitálska ulica,“ uviedol investičný odbor nitrianskej radnice.

Upravili aj križovatky.

Ďalšie LED priechody pribudli pri potravinách Jednota v Dražovciach, na križovatke ulíc Železničiarska – Cabajská, Topoľčianska – Kultúrna, Belopotockého – Kultúrna, Dlhá – Výstavná, Dlhá – Ďurčanského a v úseku Chrenová – Trieda Andreja Hlinku č. 16.

Kým minulý rok bezpečnejšie úseky pribúdali, v roku 2020 zatiaľ nový priechod spomínaného typu v meste nemáme. „Na túto investíciu neboli v rozpočte vyčlenené finančné prostriedky,“ potvrdil investičný odbor. Pre istotu však pri prechádzaní cez cesty nikdy nazabúdajte na obozretnosť.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password