Miroslava Kačániová z nitrianskej SPU sa stala osobnosťou slovenskej vedy v hlasovaní verejnosti

Finalistka vedeckej súťaže verejnosť zaujala natoľko, že získala najviac hlasov.

zdroj: uniag.sk

Nedávno sme informovali, že Miroslava Kačániová, ktorá pôsobí ako profesorka na Fakulte záhradníctva a krajinného inžinierstva Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre a zároveň vykonáva vedeckú prácu vo výskumnom centre AgroBioTech, je vo finále vedeckej súťaže.

Za svoju prácu v oblasti vedy bola odmenená už v minulosti. V roku 2019 získala napríklad ocenenie Osobnosť vedy a techniky ministerstva školstva.

Nedávno bola aj finalistkou vedeckej súťaže Eset Science Award 2022 v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku 2022. Súťaž oceňuje výnimočné vedecké osobnosti za ich vedeckú prácu a tiež prínos do ďalších oblastí života. 

V súťaži napokon získala ocenenie v oblasti Cena verejnosti. V hlasovaní verejnosti sa tak stala výnimočnou osobnosťou slovenskej vedy.

Vedkyňa pôsobí v oblasti mikrobiológie a biotechnológie. Zaoberá sa napríklad výskumom jedlých obalov. Obaly z potravín tvoria významnú časť celosvetového odpadu a jedlé obaly by mali viesť k jeho výraznému zníženiu. Viac sa dozviete v článku nižšie.

Televízia Nitrička

Forgot Password