V areáli Zoborského kláštora sa bude upratovať

Pracovné náradnie a rukavice budú k dispozícii.

foto ilustračná (pixabay.com)

Upratovacím akciám sa v Nitre nepochybne darí. Najbližšiu sobotu sa záujemcovia môžu zapojiť do ďalšej z nich. Ohlásená je brigáda jednej z najstarších pamiatok na území Nitry. Areál kláštora prešiel v ostatných rokoch pričinením nejednej miestnej organizácie zmenami a stal sa plnohodnotnou turistickou atrakciou Nitry.

„Poďte spolu s nami pomôcť, aby to miesto nespustlo a pomôžte nám upratať Zoborský kláštor,“ ohlásili organizátori na sociálnej sieti.

Pomôcť môžete s hrabaním, trhaním buriny a zametaním. Pracovné náradie a rukavice budú k dispozícii na mieste. V prípade priaznivého počasia je stretnutie dobrovoľníkov v areáli Zoborského kláštora s prístupom po vyznačenom chodníku.

Brigáda začína v sobotu 29. mája od 9. hodiny.

Zoborský kláštor bol nedvno uspešný v žiadostiach o dotácie na obnovu kultúrnych pamiatok a pamätihodností v Nitre. Pre Špecializovanú nemocnicu sv. Svorada na Zobori je vyčlenených 2500 eur na údržbu ruiny Kostola sv. Jozefa, Rákocziho altánku a na osadenie bleskozvodu na príbytok mnícha v Zoborskom kláštore.

V apríli sa v okolí konalo aj tradičné Jarné upratovanie Zobora. Tento rok dobrovoľníci v špeciálnom režime – v takzvaných bublinách, vyniesli zo zoborských lesov približne 2 tony odpadkov.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password