Už máte program na víkend?

Posledné slnečné a teplejšie dni sú pred nami. Spestrite si víkend turistikou, klasickou hudbou alebo divadelným predstavením.

V sobotu o 10:00 sa uskutoční bazár oblečenia na pešej zóne v Nitre pred obchodom Sekáč. Predaj oblečenia bude prebiehať až do 14:00 a je určený pre každého, kto podporuje zdravé recyklovanie šatstva. „Vytvárame priestor pre stretávanie ľudí s rovnakou vášňou pre módu a ekologický spôsob života. Na pravidelnej báze organizujeme bazáre oblečenia pod názvom „Sedemdesiat sukieň mala“ a swapy oblečenia, aby ste aj vy mali možnosť predať alebo vymeniť svoje už nenosené oblečenie,“ vyjadrili sa zakladateľky Sekáču, sestry Natália a Katarína na svojej stránke.

Zdroj: sekacjelaska.sk

Nitrianske Nové divadlo v sobotu (9. 10.) odohrá Rozprávky po telefóne. Rozprávkový príbeh o tom, že svet je taký farebný a zaujímavý, ako si ho každý z nás vytvorí.

Predstavenie o fantastickom, veľkom ale predovšetkým zázračnom svete, ako ho môžu vidieť iba deti a tí, čo deťmi byť nezabudli. Každodenné príbehy Alice Padalienky, Kvetka Neposedka a najlepšej mamy či otca na svete – pre deti samozrejmé, dospelým nepochopiteľné. Predstavenie sa odohrá v Novom divadle – Dom Matice slovenskej. Predstavenie je určené pre deti od 5 rokov.

Zdroj: nezavisledivadlo.sk


XVI. Nitrianska hudobná jeseň 2021 v nedeľu, 10. 10. predstaví Slovenský komorný orchester. Pod taktovkou umeleckého vedúceho Ewalda Danela si milovníci klasickej hudby môžu vypočuť skladby od Antonína Dvořáka, Leoša Janáčka, Ladislava Kupkoviča či Bélu Bartóka. Vstupné na všetky koncerty 3 €, podujatie funguje v režime OTP.


10. októbra o 19:00 sa v PKO Nitra, J. Kráľa 4 predstaví slovenský klavírny virtuóz Jozef Hollý v Jozef Hollý TOUR.

Jozef Hollý je doma v každom hudobnom štýle od klasiky cez filmovú hudbu, jazz až po rock a  pop.


Po minuloročnej úspešnej koncertnej šnúre si opäť pripravil strhujúcu energiou a emóciami nabitú Piano Show. Zaznejú známe skladby z dávnejšej umelcovej tvorby, ale aj doposiaľ nehrané novinky. Predstavia sa: Jozef Hollý (klavír a spev), Peter Szabo (basgitara), Palo Balo (bicie), Matej Šajgalík (klávesy), Ján Kopčák (saxofón), David Bilek (gitara), Sláčikové kvarteto prípade väčšie teleso pod vedením Petra Frkala (violončelo). Vstupné je od 20 eur a dá sa zakúpiť aj v predpredaji.

Zdroj: ticketportal.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password