Séria koncertov pre milovníkov vážnej hudby

Mesto Nitra, Súkromné konzervatórium v Nitre a Súkromná základná umelecká škola Heleny Madariovej pozývajú všetkých milovníkov vážnej hudby na XVI. ročník Nitrianskej hudobnej jesene.

V nedeľu, 10. 10., sa predstaví Slovenský komorný orchester, ktorý povedie umelecký vedúci Ewald Danel. Na programe budú skladby od Antonína Dvořáka, Leoša Janáčka, Ladislava Kupkoviča či Bélu Bartóka.

14. 10. sa predstavia medzinárodne známi umelci Lucia Pintérová (flauta), Barnabáš Kollárik (klarinet), Viera Bartošová (klavír). Program bude pestrý a budú znieť skladby od E. H. Griega, F. Schmitta a ďalších.

Nedeľa, 17. 10. bude patriť českému hudobnému zoskupeniu Petr Zámečník & Piastra. Hru na akordeón ponúkne Petr Zámečník, Pavlína Kavulová zahrá na flaute, Štěpán Filípek na violončelo, na klavíri sa predvedie Ondřej Špaček, na kontrabas zahrá Vlado Micenko a Lukáš Krejčí predvedie hru na cajón. Na programe budú skladby od Astora Piazollu a iných.

Koncerty budú prebiehať v Synagóge vždy o 18:00.

Vo štvrtok, 21. októbra, sa Emanuel Maňúch predvedie hrou na klavíri a ponúkne skladby od L. van Beethovena, F. Chopina či F. Liszta. 24. 10 svoj hudobný talent predvedie Katarína Madariová hrou na violončelo a Stanislav Slavíček zahrá na klavíri. Nitriansky komorný orchester sa predstaví 28. 10. s hrou na violončelo od Kristíny Chalmovskej.

Vstupné pre návštevníkov bude 3 eurá a predpredaj vstupeniek bude v Turistickom informačnom centre alebo 30 minút pred začiatkom koncertu, priamo na mieste.

„Vstup na podujatie je v zmysle aktuálne platných nariadení Úradu verejného zdravotníctva. Koncerty sa organizujú v režime OTP. Pri vstupe je potrebné sa preukázať potrebným potvrdením,“ informovalo mesto Nitra na svojej stránke.

Televízia Nitrička

Forgot Password