Už máte program na víkend? V ponuke je divadelné predstavenie, koncert aj archeologická výstava

Víkend sa opäť bude niesť v znamení pekného počasia. V ponuke je kultúrny program, ktorý poteší nejedného milovníka divadla či klasickej hudby.

23. októbra v Novom divadle Dome Matice slovenskej je pre divákov pripravený punkovo-maňuškový thriller s prvkami komédie. Predstavenie je učené pre divákov od 4 rokov a hovorí o tom, že nie je všetko tak, ako sa na prvý pohľad zdá, že všetko sa raz každému vráti a tiež, že dobro nakoniec vždy zvíťazí.

Réžia a koncept inscenácie zabezpečuje Šimon Spišák. Predstavenie začína o 17:00 a vstupné je 6 €.

Zdroj: hidepark.sk

Mesto Nitra, Súkromné konzervatórium v Nitre a Súkromná základná umelecká škola Heleny Madariovej pozývajú všetkých milovníkov vážnej hudby na XVI. ročník Nitrianskej hudobnej jesene. 24. októbra sa v Synagóge uskutoční koncert Kataríny Madariovej (violončelo) a Stanislava Slavíčka (klavír). Na programe bude tvorba A. Dvořáka, J. Haydna.

Vstupenku v hodnote 3 eurá si môžu záujemcovia zakúpiť v Turistickom informačnom centre alebo 30 minút pred začiatkom koncertu, priamo na mieste.

„Vstup na podujatie je v zmysle aktuálne platných nariadení Úradu verejného zdravotníctva. Koncerty sa organizujú v režime OTP. Pri vstupe je potrebné sa preukázať potrebným potvrdením,“ informovalo mesto Nitra na svojej stránke.

Mesto Hlohovec ponúka archeologicko-historickú výstavu o ročnej histórii jedného z najstarších hradov na území Slovenska: Hrad Hlohovec – Magnátske sídlo na Dolnom Považí. Výstava je pre návštevníkov k dispozícii už od 31. júla a potrvá do 31. októbra 2021. Muzeálna expozícia je na Hlohovskom zámok a otváracie hodiny cez víkend sú od 13:00 do 18:00.

Zdroj: zamok.hlohovec.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password