Útok nožom, výbuchy nálad, bitka s krvavými zraneniami

Ďalší týždeň prešiel, toto všetko sa počas neho udialo.

Mestskí policajti počas 16. týždňa tohto roku riešili množstvo oznamov, jeden zaznamenali v utorok 14. 04. Ten upozorňoval na muža ležiaceho pri čerpacej stanici na Braneckého ulici. „Mestskí policajti po príchode na miesto našli na podlahe prevádzky ležať muža, ktorý hliadke uviedol, že má bolesti hlavy, chronickú cukrovku a z tela spravený vývod,“ informuje Mestská polícia Nitra. Okamžite mu bola privolaná rýchla zdravotná pomoc, ktorá si 67-ročného muža previezla na vyšetrenie do nemocnice. Tým však úloha príslušníkov poriadkovej služby neskončila. Muž sa počas prevozu z neznámych príčin správal agresívne, nepredvídateľne a afektívne.

„Na požiadanie posádky sanitky mestskí policajti poskytli zdravotníkom súčinnosť pri prevoze muža do nemocnice,“ spresňuje Mestská polícia.

V ten istý deň v popoludňajších hodinách sa mestskí policajti presunuli na Dvorčanskú ulicu – mestská časť Dolné Krškany. Podľa hlásenia malo ísť o bitku, ktorá prebiehala na autobusovej zastávke. „Po príchode na označené miesto mestskí policajti spozorovali na zemi ležať muža s krvavými zraneniami na tvári a v blízkosti zastávky zistili stáť viacero osôb, ktorí boli potenciálni svedkovia,“ prezrádza Mestská polícia. Nakoniec vysvitlo, že zranený 19-ročný muž z Nitry je útočník, ktorý fyzicky napadol iného muža. Ten odvracal jeho útok v zmysle nutnej obrany. Zranenému mužovi mestskí policajti privolali lekársku pomoc, pretože sa sťažoval na bolesti hlavy a mal viacero drobných škrabancov na tvári,“ odkazuje Mestská polícia. Nasledujúci incident bude mať zrejme dohru na súde, jedna zo svedkýň útoku uviedla, že chce na útočníka podať trestné oznámenie.

V sobotu 18. 04. zaznamenali dispečeri oznámenie o rušení nočného pokoja pred jedným z domov na Dunajskej ulici – sídlisko Klokočina. „Vyslaná hliadka mestskej polície na označenej adrese zistila dve hádajúce sa osoby, vzápätí sa na miesto dostavili tri motohliadky PZ SR. Tí uviedli, že prišli v takom počte z dôvodu, že im bol nahlásený fyzický konflikt s použitím noža, čo sa počas predbežného objasňovania aj potvrdilo,“ dodáva Mestská polícia. Vec prevzali do rúk príslušné orgány.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password