Únia miest Slovenska chce výsledky testovania prebrať s konzíliom odborníkov

Informáciu na sociálnej sieti zverejnilo aj členské mesto Nitra. Výsledky skríningu chce únia vyhodnotiť s odborníkmi a následne posúdiť ďalší postup.

Únia miest Slovenska, ku ktorej patria aj mestá Nitra a Vráble žiada predsedu vlády SR Igora Matoviča, aby urýchlene zvolal konzílium odborníkov. „Požadujeme, aby sme spoločne vyhodnotili výsledky celoslovenského skríningu, posúdili platné uznesenie vlády, ktoré delí okresy a dohodli sa na ďalšom postupe,“ uvádza únia.

Podľa nej aktuálne výsledky z testovania ukazujú, že epidemiologická situácia je v jednotlivých mestách odlišná, a na to by mali rozhodnutia vlády prihliadať.

foto ilustračná (nh)

„Mestá sú pripravené, aby tam, kde sa ukáže ďalšie testovanie ako potrebné, zabezpečili pre obyvateľov bezpečnú a efektívnu možnosť dať sa otestovať. To, že štát bude stáť pri mestách a poskytne im všetko potrebné, je taktiež kľúčové,“ tvrdí prezident únie Richard Rybníček.

Na tomto stanovisku sa uznieslo 56 primátoriek a primátorov členských miest Únie miest Slovenska. Informácie o výzve premiérovi uviedlo na sociálnej sieti aj mesto Nitra.

Únia považuje testovanie za ekonomicky, ľudsky aj organizačne náročnú akciu, ktorú by štát bez primátorov a starostov obcí nedokázal zabezpečiť. Podľa vrábeľskej radnice o ďalšom kole testovania ešte nebolo rozhodnuté, primátor Tibor Tóth komunikoval o tejto veci aj s prednostkou Okresného úradu v Nitre Evou Hajdamárovou.

Definitívne stanovisko má byť známe 27. januára

„Do 26. januára stále platia sprísnené opatrenia pre okres Nitra. Zákaz vychádzania platí do 7. februára,“ uvádza mesto Vráble. O možnom 4. kole testovania hovoril včera na tlačovej besede aj primátor Nitry Marek Hattas. Nitra sa na ďalšie testovanie pripravuje, zatiaľ len predbežne. Aj to však u mnohých obyvateľov vyvolalo vlnu nevôle. Po skríningu má testovanie pokračovať v 37 okresoch Slovenska s horšmí výsledkami testovania.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password