UKF ponúkne možnosť domácej izolácie. Na SPU začne akadamický rok v štandardnom termíne

Suma za internátne ubytovanie v domácej izolácii bude vyššia. Študenti, ktorí sa tu nebudú môcť v danom čase ubytovať, dostanú zľavu.

foto ilustračné (pixabay.com)/ ŠD Zobor (ukf.sk)

Síce nejde o veľký rozdiel, no vedenie Univerzity Konštantína Filozofa sa rozhodlo na základe odporúčania Ministerstva školstva, vedy a výskumu SR začiatok akademického roka 2020/2021 posunúť. Študenti tak majú o niečo viac voľných dní.

Výučba zimného semestra na UKF začne 28. septembra 2020.

„Vedenie univerzity a dekani fakúlt spoločne rozhodli, že vzhľadom na epidemiologickú situáciu sa všetky zápisy na štúdium uskutočnia dištančnou formou (elektronicky a poštou),“ informuje univerzita.

Vzhľadom na aktuálnu situáciu sa mení aj termín nástupu na ubytovanie v Študentskom domove Zobor.

Zmena vychádza z dôvodu umožnenia domácej izolácie pre študentov z rizikových krajín a prísnych hygienických pravidiel, ktoré stanovil rezort školstva. Termín nástupu na štandardné ubytovanie tu musia posunúť na 21. septembra 2020.

V termíne od 1. do 20. 9. bude ŠD Zobor poskytovať ubytovanie len študentom, ktorí sa zaregistrujú na realizáciu domácej izolácie a študentom, ktorí boli na ŠD Zobor ubytovaní počas augusta. „Prípadné výnimky individuálne schvaľuje riaditeľ ŠD UKF,“ upozorňuje univerzita.

Univerzita Konštantína Filozofa (zdroj foto: TV Nitrička)

Suma za internátne ubytovanie v domácej izolácii bude vyššia.

Doplatok za ubytovanie je stanovený na 20 € za deň a za stravovacie služby si študenti priplatia 8, 59 € denne. Uvedené poplatky sa vyplácajú pri nástupe na štandardné ubytovanie po absolvovaní domácej izolácie. „Šudent je povinný pri nástupe do domácej izolácie odovzdať výsledok negatívneho testu z domovskej krajiny (potvrdenie o negativite testu) RT-PCR na ochorenie COVID-19 nie starší ako 96 hodín,“ poznamenáva UKF.

Poskytnú 50 % zľavu na ubytovnaie.

Táto zľava je určená pre študentov, ktorí z dôvodu realizácie domácej izolácie študentov z rizikových krajín, nebudú môcť využívať ubytovacie služby daného internátu. Polovičná zľava z ubytovacieho poplatku bude poskytnutá za mesiac september. V ŠD Nitra sa termín nástupu na ubytovanie nemení, prebieha teda od 2. septembra 2020.

zdroj foto: ukf.sk

Na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite akademický rok začne štandardne 21. septembra.

Podľa Renáty Chosraviovej z Kancelárie komunikácie a práce s verejnosťou SPU bude otvorenie akademického roka bez tradičných slávnostných formalít. Prváci sa na štúdium prihlásia prezenčne podľa vopred stanoveného harmonogramu. Univerzity vychádzajú z manuálu rezortu školstva, ktorý bol tento týždeň predstavený na tlačovej konferencii. Viac sa dozviete v spravodajstve TV Nitrička.

zdroj foto: TV Nitrička

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password