Týždeň venovaný knižniciam

Marec tradične patrí knihám a prvý marcový týždeň slovenským knižniciam. V tých nitrianskych na vás preto čaká program plný výhod, besied a prednášok.

Zdroj: pixabay.com

Krajská knižnica Karola Kmeťka

V utorok, počas Dňa otvorených dverí, využite v knižnici zľavnenú registráciu za 1 € a o 15.30 si vypočujte odbornú prednášku farmaceuta Mareka Macejka s názvom Tableta naša každodenná.

Výhody ponúkne návštevníkom knižnica aj v stredu.

Ak budete mať na svojom konte upomienku, v tento deň vám bude odpustená. O 16-tej hodine fanúšikov histórie poteší prednáška Milana Zacha Kučeru. Jej témou bude Alžbeta Báthoryová a čachtické podzemie. O tom, že aj osoby so zdravotným postihnutím majú kreativitu a zručnosť v krvi, vás presvedčí výstava ručných prác klientov denného stacionára. Výstava bude spojená s ich vystúpením, ktoré sa bude konať o 13.00 hod. v spoločenskej miestnosti. O 16.30 do knižnice zavíta regionálny spisovateľ Štefan Košlaba. Beseda s autorom sa bude venovať myšlienke „Kto nepozná minulosť, nepochopí budúcnosť“.

Zdroj: pixabay.com

Ak 5. marca prídete s ďalšou osobou, vďaka akcii 1 + 1 bude mať jeden z vás registráciu za 1 €.

Týždeň knižníc v piatok uzatvorí o 9.00 hodine beseda s etologičkou Luciou Krškovou na tému Letom svetom zvierat. Medzi 14.00 a 16.00 hodinou generácie spoja jarné tvorivé dielne pre malých aj veľkých.

Univerzitná knižnica UKF

Od pondelka do piatku bude v budovách fakúlt univerzity a vo vestibule univerzitnej knižnice prebiehať akcia Kniha ako dar.

Zamestnanci a študenti môžu na vybraných miestach odložiť knihu, ktorú už nepotrebujú a chcú ju darovať iným.

Od 2. marca bude vo vestibule knižnice prebiehať týždňová výstava k 100. výročiu založenia Slovenského národného divadla a pripomenutie vlaňajšieho 70. výročia Divadla Andreja Bagara. Otvorenie výstavy pri príležitosti Roku slovenského divadla 2020 sa bude konať o 10.00 hodine.

Univerzitná knižnica UKF (zdroj: ukf.sk)

Zamerané na divadlo.

Workshop Ladislava Tischlera sa v stredu zameria na jazykovú, pohybovú a hereckú prípravu budúcich učiteľov. Pripravené budú aj praktické príklady.

Vznik divadelného predstavenia od nácviku, prípravy kostýmov až po premiéru vo štvrtok 5. 3. predstaví pedagogička Eva Kleinová.

Univerzitná knižnica Slovenskej poľnohospodárskej univerzity

Aj v tejto knižnici môžete využiť registráciu alebo predĺženie členstva za 1 €, a to 3. a 4. marca. A v priestoroch budovy bude od utorka umiestnená výstava Kataríny Kukovej Obrazy – príbehy.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password