Trojnásobný zlodej sedí v policajnej cele

Po poslednej krádeži v centre Nitry ho zadržala polícia.

Foto ilustračné (pixabay.com)

V ostatných dňoch v Nitre a okolí vyčíňal trojnásobný zlodej. K prvej lúpeži došlo v okolí autobusovej stanice v Nitre. „Ku šoférovi vozidla kuriérskej služby nastúpil neznámy muž so zbraňou v ruke a žiadal od neho peniaze. Zobral mu asi 140 eur a mobilný telefón,“ informovala hovorkyňa nitrianskej krajskej polície Renáta Čuháková.

Lúpežníkovi sa zrejme málilo a vybral sa kradnúť znovu.

Ako druhé miesto si vytipoval obec Ivanka pri Nitre. Do miestnej lekárne vstúpil so zbraňou v ruke a od lekárničky pýtal peniaze. „Žena za pultom sa dala na útek. Páchateľ však preskočil pult a ženu chytil za oblečenie. Ona mu v tej chvíli vytrhla zbraň z ruky a snažila sa s ňou ujsť,“ opísala situáciu hovorkyňa polície. Po tom ako muž lekárničku dohonil, jej vytrhol zbraň z ruky a z miesta ušiel. Žene neboli spôsobené žiadne zranenia, ani nedošlo k majetkovej ujme.

Lekáreň v Ivanke pri Nitre

Posledné miesto, kam sa lúpežník vybral kradnúť, bola záložňa na Coboriho ulici v Nitre.

Zamestnankyňa záložne dala zlodejovi v obave o svoj život približne 400 eur. Keď z miesta ušiel, žena zavolala na tiesňovú linku. Policajné hliadky boli na mieste do niekoľkých minút. „Polícia vykonala  opatrenia a získala poznatky o pohybe podozrivej osoby. Už po pár hodinách skončil podozrivý v rukách polície,“ dozvedeli sme sa od nitrianskej krajskej polície.

30-ročný muž skončil v policajnej cele a na základe získaných dôkazov bol vyšetrovateľom Policajného zboru obvinený zo zločinov lúpeže so zbraňou.

Bol daný aj podnet na návrh na väzobné trestné stíhanie obvineného, ktorý okresný súd akceptoval. V zmysle trestného zákona mu hrozí za zločin lúpeže trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password