Jarné prázdniny v Nitre a okolí: Verejné korčuľovanie, prázdninové maľovanie a tipy na výlet

V Nitrianskom kraji sa začali jarné prázdniny. Školáci a študenti môžu voľný čas využiť napríklad na korčuľovanie, kreatívne aktivity a výlety.

Nitrianska radnica dnes zverejnila informáciu, že verejné korčuľovanie bude počas prázdnin fungovať na vedľajšej ploche vedľa zimného štadióna. Od pondelka 28. 2. do piatka 4. 3. bude plocha otvorená od 14.30 do 16.00 hod., v sobotu od 15.30 do 17.00 hod. a v nedeľu medzi 12.15 až 13.45 a 14.45 až 16.15 hod.

Nitrianska galéria organizuje Prázdninové maľovanie. V utorok a piatok od 10.15 do 12.00 h sa výtvarným aktivitám budú venovať deti a mládež od 5 do 17 rokov. V stredu od 14. do 16. hodiny je galéria otvorený pre dospelých od 18 rokov. Súčasťou prázdninového maľovania prehliadka výstavy, lektorský výklad a výtvarný materiál.

Počas prázdninové týždňa na Slovensku prebieha aj každoročný Týždeň knižníc. Krajská knižnica Karola Kmeťka pri tejto príležitosti pripravila program pre deti aj dospelých. V knižnici si najbližie dni koná burza kníh, swap oblečenia, kurz paličkovania, ale vyskúšať si môžete napríklad aj prácu knihovníka.

Ak sa vám nechce zostávať doma, môžete využiť aj našu rubriku Tipy na výlet, kde nájdete hneď niekoľko príkladov, ako stráviť jarné prázdniny. Okrem rozhľadní v okolí Nitry sa viac dozviete aj o blízkych hradoch, vodných kaskádach Zúgov či múzeách v okolí Nitry.

foto ilustračná: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password