Prebieha zbierka pre onkologických pacientov: Tento rok kvitnú narcisy aj v lete

Organizátori sa rozhodli nájsť náhradné riešenia.

foto: Liga proti rakovine

Ešte na jar sme vás informovali, že každoročná aprílová zbierka s názvom Deň narcisov sa tento rok v pôvodnom termíne neuskutoční. Aj do tohto projektu zasiahol koronavírus. „Verejná finančná zbierka Deň narcisov prechádza veľkou skúškou,“ potvrdili organizátori.

Deň narcisov je v roku 2020 špeciálny.

Zmenil sa názov aj spôsob podpory.

Ešte tento týždeň (do 14. 8. 2020) máte možnosť pomôcť onkologickým pacientom zaslaním SMS na číslo 848 (hodnota SMS je 3 €), zaslaním sumy na účet zbierky SK09 0900 0000 0054 5454 5454, alebo naskenovaním QR kódu. Prispieť môžete tiež v sieti bankomatov a vkladomatov Slovenskej sporiteľne. Podpora bude stále možná aj cez portál darujme.sk.

Práve onkologickí pacienti patria v prípade koronavírusu medzi rizikových pacientov, čo sa aj prejavilo. „Zodpovedne sme si dali cieľ byť po celý čas intenzívne nápomocní onkologickým pacientom a ich blízkym. Fakt, že otázok a kontaktov sme mali o 200 % viac ako v priebehu roka, svedčí o správnosti tohto rozhodnutia,“ potvrdila Eva Kováčová, výkonná riaditeľka Ligy proti rakovine, ktorá zbierku organizuje.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Zbierka v uliciach predstavuje 70 % zdrojov príjmov na realizáciu projektov.

Orgnizátori preto prosia a pomoc a podporu formou náhradných možností. „Za každý pripnutý narcis, za každý príspevok na podporu onkologických pacientov úprimne ďakujeme,“ dodala Eva Kováčová. Finančné prostriedky vyzbierané týmito spôsobmi Liga proti rakovine použije na overené projekty. Patrí k nem bezplatná onkoporadňa (0800 11 88 11), sieť psychológov – individuálne aj skupinové poradenstvo, relaxačné pobyty pre pacientov, ubytovacie zariadenia pre rodičov detí liečených na rakovinu, jednorazový finančný príspevok a pod. Časť financií ide aj na vybavenie zdravotníckych zariadení či výskum onkológie.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password